Babaş: Sporda yeterli desteği alamıyoruz

KKV Olağan Genel Kurulu’nda spor konusunda değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Babaş, ilimizdeki sivil toplum örgütlerinin ve İstanbul’daki işadamlarının yeterince destek olmadıklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş şöyle konuştu: “Spor son zamanlarda en iyi tanıtım aracımız haline geldi, gelmeye de devam ediyor. Sadece profesyonel değil, U takımlarımızı da destekliyoruz. U takımımız şampiyon oldu. Bugün onun da ödül törenini yapacağız. Kastamonuspor’un alt yapısını da kurduk, onları da çalıştırıyoruz. Sivil Toplum Örgütleri de çalışmaların içinde olmalı, onları işin içine tam girmiyorlar, onların da işin içine girmesini, destek

vermelerini de istiyoruz. Bu ilimiz için çok önemli. İlimize yapılan
her şey esnafımıza, işyerlerimize ve her yere de faydası olacak, bunu
ferdi düşünmemeli, herkes üstüne düşeni yapmalı.
İstanbul’daki hemşerilerimiz spor konusunda hiç destek vermediler
diyebiliriz, bu konuda hiç bir maddi destek de almadık. İnşallah
bundan sonra desteklerini ve katkılarını görürüz. Onları da bu konuda
heyecanlandırmak lazım diye de düşünüyorum.”

 

“Kastamonuspor mu, Kastamonu’da spor mu?”

Geçtiğimiz günlerde gündem oluşturan “Kastamonuspor mu Kastamonu’da spor mu?” konusuna da değinen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Biz herkesin fikrine saygılıyız, ama fikirlerin söylenme yeri ve ortamı önemli bence, tamam şahsi fikirlerinizi söyleyebilirsiniz ama belli bir kurum altında bunu yapıyorsanız gerekli mevzuata da uymanız gerekir diye de düşünüyorum.”