BAL’da çıldırtan karar

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Bölgesel Amatör Lig’in başlangıç tarihi ile ilgili aldığı kararlar kulüpleri ve futbolcuları adeta çileden çıkardı.

Bugüne kadar tutarlı bir karar alamayan TFF, son olarak 17 nisan’da başlayacağını duyurduğu Bölgesel Amatör Lig maçlarını aldığı yeni bir kararla Mayıs ayının son haftasında başlatılmasını kararlaştırdı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“Covid-19 pandemisinin son günlerdeki seyri üzerine Bölgesel Amatör Lig maçlarının oynatılması ile ilgili TFF Sağlık Kurulu tarafından bir değerlendirme yapılmıştır. Yeni tedbirleri zorunlu kılan mevcut süreçte, gerek şartların elverişli olmadığı gerekse 266 takımın katılımının söz konusu olduğu lig organizasyonunun yeni riskler taşıdığı konusunda Sağlık Kurulu görüş birliğine varmıştır.

Bu kapsamda, daha önce 17 Nisan’da başlatılması planlanan Bölgesel Amatör Lig’in sağlık şartları uygun olduğu takdirde Mayıs ayının son haftası başlatılması uygun bulunmuştur. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur.”

Alınan bu karar tüm hazırlıklarını ve harcamalarını 17 Nisan’a göre yapan spor kulüplerini ve aylardır maçlar oynanmadığı için maddi sıkıntılar yaşayan futbolcuları çileden çıkardı.