Balıkçıların feryadı yankı buldu

Sahil bandımızdaki liman ve balıkçı barınaklarında yaşanan olumsuzluklardan dolayı av sezonuna istedikleri gibi bir  başlangıç yapamayan ve bu duruma tepki gösteren balıkçılarımızın karşılaştığı sorunlar, Valilik’te düzenlenen ve Vali Yaşar Karadeniz’in başkanlık ettiği toplantıda ele alındı.

Abana’da barınak girişinin bir kez daha kumla kapanması nedeniyle teknelerini denize çıkartamayan balıkçılar, duruma tepki gösterip sahil bandımızdakidiğer barınaklarda da aynı sorunun yaşandığını dile getirirlerken,  İnebolulu balıkçılar ise limanın özelleşmesi sonrasında, itilen kakılan bir pozisyona geldiklerini ve yer sıkıntısı yaşadıklarını ifade edip, siyasilerin bu konuda verdikleri sözleri yerine getirmesini istemişti.

Balıkçılardan gelen haklı tepkiler ve çözüm çağrıları sonrasında Vali Yaşar Karadeniz, önceki gün bir toplantı düzenledi. Toplantıya ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oktay Marşap, Tarım ve Orman Müdürü Osman Yaman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan da katıldı.

Balıkçı barınaklarına ilişkin sorunların tek tek ele alındığı toplantıda sorunların çözümü için yol haritasının belirlenmesi kararlaştırıldı. Ancak, Valilik’ten yapılan açıklamada, izlenecek yol haritasının içeriği ve çözüm önerileri konusunda bir bilgi paylaşılmadı.