“Ballıdağ hastane olacak”

Cengiz  Aygün, kiralama ihalesini oğlu Ali Aygün’ün sahibi olduğu Tez Madencilik’in kazandığı Daday Ballıdağ hastane binasıyla ilgili olarak “farklı bir amaç için kullanılacak” yolundaki söylentilere sert tepki gösterdi.

Aygün, “Bir kere daha söylüyorum Ballıdağ hastane olacaktır. Zaten başka şekilde de kullanılamaz, zira buranın Orman ile sözleşmesi açıktır. Sadece sağlık hizmetleri için kullanılabilir denilir. Devletten bu şekilde kiralanmıştır” dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal’ın Karabük BRTV’deki programda kendisine Ballıdağ ile ilgili teşekkür etmesinin ardından bir paylaşımda bulunan Cengiz Aygün, “Vekilim gibi memleket sevdalısı insanların destekleri beni kamçılıyor. Öyle ki yapılan bütün hainliklere kirli oyunlara rağmen beni memleket sevdamdan vazgeçirmek için mücadele eden insanların oyunları da yaptığı pislikler de tutmuyor ve tutmayacak da.  Söz verdim. Memleketim için elimi hatta vücudumu taşın altına koydum. İnanın beni kimse yıldıramaz. Gerekirse başımı da koyarım.  Memleketimin güzel insanları için her şey. Hepsini seviyorum onlar bana yeter” diye konuştu.

Milletvekili Cumhur Ünal ise programda şu değerlendirmeyi yapmıştı:

“Bölgenin insanı, beyefendi bir arkadaşımız Cengiz beyin Daday Ballıdağ ile ilgili girişimde bulunmuş olması takdire şayandır. Biz kendisine teşekkür ediyoruz. Böylesine bir İhtisas Hastanesi ha Kastamonu’da, ha Karabük’te fark etmez. Karabük’ten çıktığımızda 60 kilometre ötemizde, burada bulamadığımız bir hizmeti bulabileceğimiz bir hastane olacak. O tarafta bulamadığında da bize geliyorlar. Böyle bir sağlık çeşitliliğinin vatandaşlarımıza sunuluyor olabilmesi ve bu yatırımında yapılabiliyor olmasından dolayı memnun olduğumu ifade etmek istiyorum ve Cengiz beye de teşekkür ediyoruz”