Baltacı’dan uyarılı mesaj

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, koronavirüs konusuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaştığı videolu mesajında, “Bu süreçte bu mücadeleyi kazanmamız, toplumsal dayanışmayı ve yardımlaşmayı artırmamızdan geçiyor” dedi.

Umre’den gelenler başta olmak üzere yurtdışı bağlantılı olanların karantina kurallarına uymalarını isteyen Milletvekili Baltacı, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu konudaki özensizliğinin yol açacağı sorunlar ciddi boyuttadır. Ayrıca Türkiye’nin en yaşlı nüfusuna sahip üç ilinden birindeyiz. Risk altında binlerce vatandaşımız var” diye konuştu.

Milletvekili Hasan Baltacı’nın mesajı şöyle:

“Ülkemizin ve dünyamızın karşı karşıya bulunduğu bir virüsle mücadele ettiğimiz bugünlerde hepinize sağlıklı bir yaşam diliyorum. Salgınla mücadelede en ön safta bulunan ve en fazla risk altında bulunan hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum, işlerinde kolaylıklar diliyorum.

Bu süreçte özellikle bilim insanları, sağlıkçılar ve uzmanların yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda tedbirler almak hepimizin en önemi toplumsal görevidir. Bugün itibariyle Devlet Hastanemizde bulunan vakalardan birinde Koronavirüs testinin pozitif çıktığı anlaşılmaktadır. Hastanın umreden döndüğü dikkate alındığında, özellikle yurt dışından dönenlerin karantina uygulamalarına uymaları ve çevreleriyle temas etmemeleri önemlidir. Çünkü Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu konudaki özensizliğinin yol açacağı sorunlar ciddi boyuttadır. Ayrıca Türkiye’nin en yaşlı nüfusuna sahip üç ilinden birindeyiz. Risk altında binlerce vatandaşımız var. Hem sağlık çalışanlarının işlerini kolaylıkla yapabilmeleri için hem virüsün yaygınlaşmasını önlemek için acil bir durum söz konusu olmadığında hastanelere gitmemek, aile sağlığı merkezlerini meşgul etmemek oldukça önemlidir. Bu süreçte bu mücadeleyi kazanmamız, toplumsal dayanışmayı ve yardımlaşmayı artırmamızdan geçiyor.”