Başkan’dan bir sert çıkış daha… İsim vermeden uyardı

“Siyaset dizaynına çalışanlar var. Bu işler sizin işiniz değil” 

  • Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, FETÖ çıkışının ardından Belediye Meclisi’nde yine yankı yaratacak sert bir çıkışta daha bulundu ve son dönemde Kastamonu’da “ağır abi modlarında” siyaset dizaynına çalışan siyaset mühendisleri gördüğünü söyledi.
  • İsimlerini telaffuz etmediği için kim oldukları merak konusu olan söz konusu kişilere “Bu işler sizin işiniz değil” diye uyarıda bulunan Vidinlioğlu, “Beş benzemez bir araya gelip de siyaset dizayn etmeye kalkmasın. Kastamonu kimsenin siyasetini test edeceği yer değildir” dedi.

Kastamonu Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantılarının ilk oturumu önceki akşam Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerinin değerlendirildiği oturumda Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği FETÖ çıkışının ardından yankı yaratacak sert bir çıkışta daha bulundu.

“Kastamonu kimsenin siyasetini test edeceği yer değildir” diyen Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “Kendi kendilerine siyaset dizayn etmeye kalkıp da Kastamonu’ya ayar vermeye kalkacaklara buradan tekrar uyarıda bulunmak istiyorum. Bu işler sizin işler değil. İyisi mi siz kendi köşenize çekilin, ne yapacaksanız onu yapın” dedi.

Başkan Vidinlioğlu, Meclis’teki konuşmasında şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günlerde bir açıklamada bulunmuştum. Yine benzer bir açıklamada bulunmak durumunda kalacağım.

Kerameti kendinden menkul şeyhler olur. Genelde şeyhleri de müritler uçurur. Kastamonu’da da ağır abi modlarında, Kastamonu’ya bir çivi çakmadığı halde, bir kiremidi olmadığı halde ağır abi modlarında, özellikle siyaset dizaynına çalışan siyaset mühendislerini görüyorum son dönemlerde. Beş benzemez bir araya gelip de siyaset dizayn etmeye kalkmasın.

Daha önce yaptığım açıklamanın bir benzeridir bu açıklama.

Kastamonu kimsenin siyasetini test edeceği yer falan da değildir. Herkes kendi merkezinde ağırdır. Esnaf esnaflık yapacak, sanatkâr sanatını icra edecek, siyasetçi siyasetini yapacak; dolayısıyla herkes kendi mecrasında olacak. Kendi kendilerine siyaset dizayn etmeye kalkıp da Kastamonu’ya ayar vermeye kalkacaklara buradan tekrar uyarıda bulunmak istiyorum: Bu işler sizin işler değil. İyisi mi siz kendi köşenize çekilin, ne yapacaksanız onu yapın. Sizden şeyh de olmaz, size müritlik yapacaklardan da mürit olmaz. Aklınızı başınıza devşirin. Bilinmesini istiyorum. Kamuoyunun dikkatine de bu mevzuyu da sunmuş oldum.”