Başkan’dan öğrencilere armağan

Yüz yüze eğitimin başladığı dün ilk teneffüste 81 ildeki 81 okulda öğrenciler, Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun göndermiş olduğu çekme helvaları tattı.

Vidinlioğlu, ayrıca il merkezindeki okullarda yüz yüze eğitime başlayan 3 bin 577 öğrenciye birinci sınıflara eğitim seti ve ana sınıflarına boyama seti hediye etti.

Kovid-19 salgını nedeniyle uzun süredir ertelenen yüz yüze eğitim dün itibariyle ana sınıfı ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için başladı.

Kademeli olarak 2 artı 5 gün formülüne göre gerçekleştirilecek yüz yüze eğitimçerçevesinde ilimiz merkezinde bin 686 okul öncesi, bin 891 isebirinci sınıf öğrencisi sıralarına kavuştu.

İl merkezine bağlı okullarda eğitim ve öğretim görecek olan toplam 3 bin 577 öğrencinin ilk hediyesi Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’ndan geldi. Sıralarına oturan okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileriniBaşkan Galip Vidinlioğlu’nun hediyesi karşıladı.

Birinci sınıf öğrencilerine eğitim seti, ana sınıfı öğrencilerine ise boyama seti hediye eden Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Okullarımız öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle güzel. Çocuklarımızın ve velilerimizin heyecanına ortak olduğumuz bugünde çam sakızı çoban armağanı diyerek yavrularımıza küçük setler hazırladık. Umarım çocuklarımız beğenmiştir. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Kısa sürede salgını atlatıp okullarımızdaki heyecanın ve mutluluğun artmasını temenni ediyorum. Maske, mesafe ve hijyen kurallarının asla ihmal edilmemesini rica ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Dün ayrıca, yüz yüze eğitimin başladığı dün ilk teneffüste 81 ildeki 81 okulda öğrenciler, Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun göndermiş olduğu çekme helvaları tattı.