Başkan’dan uyarı; “Sarıdan turuncuya döndük; hassasiyeti artıralım”

Kastamonu Belediyesi’nin Mart ayı Meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Kastamonu’nun koronavirüs risk haritasında önceki akşam itibariyle sarıdan turuncuya döndüğünü belirterek tedbirleri elden bırakmama ve hassasiyeti artırma çağrısında bulundu.

 Vidinlioğlu, “İl Hıfzıssıhha toplantımız vardı. Sarıydık, turuncuya geçiş oldu. Onun için lütfen maske, mesafe ve hijyen konusunda tekrar hassasiyetlerimizi birazcık daha arttıralım. Lütfen bu konuda hassasiyetimiz devam etsin” dedi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu toplantı öncesinde yaptığı açıklamada da, “Bu hafta Yeşilay Haftası. Bunun için de bu haftanın bilincinde olmamız lazım. Yeşilay, Kızılay bizim en önemli kurumlarımız. İki başkanımız da burada, meclis üyelerimizi hem Yeşilay’a hem de Kızılay’a üye olmaya davet ediyorum. Hem de belki böylece içenler sigarayı bırakır, kötü alışkanlıkları bırakırlar… İkincisi Muhasebeciler Günü. Özellikle tüm muhasebecilerimizin gününü tebrik ediyorum” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ

Toplantıda ise Kuzeykent Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti belediyeye ait 1120 ada 9-10 No’lu parsellerin satışının değerlendirilmesi hususu Meclis’te 2 ret oya karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. Kuzeykent Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti belediyeye ait olan Harikalar Diyarı Parkı’nın da 5 yıla kadar kiralanabilmesi hususu oy birliğiyle kabul edildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü bütçesinden, Müdürlük hizmetlerinden kullanılmak üzere iki adet mini vakumlu yol süpürme aracına ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. Oybirliğiyle kabul edildi.

Merkezde muhtelif mahallelere dijital totem tabela konulması konusu ise İmar Komisyonu’na havale edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nce verilen dilekçede, Kuzeykent’teki yoğun yapılaşma nedeniyle asayiş ve güvenlik hizmetlerinin yerinde ve hızlı bir şekilde yürütülebilmesi için Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliği olarak kullanılmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü’ne tahsisli alana prefabrik bina yapılmasına ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. Söz konusu yapım işinin bedelsiz olarak yapılması oy birliğiyle kabul edildi.