BaşkentEDAŞ’tan aydınlatmada yenileme yatırımları

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş’nin, ilimizde bu yılki aydınlatma yatırımlarının tutarının 460 bin lira olacağı, iki yılda aydınlatmaya yapılan yatırımın 2.2 milyon lira olduğu bildirildi.

 

Başkent EDAŞ,Kastamonu ilinde sürdürülebilir ve kaliteli enerji sağlamak için şebeke ve aydınlatma yatırımlarını sürdürüyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Kastamonu’ya2019 yılında yaklaşık 460bin TL’lik aydınlatma yatırımı yapılacak.

Aydınlatmalar yenileniyor

İlimiz genelindeyapılan çalışma kapsamında ekonomik ömrünü dolduran aydınlatma ekipmanları yenileriyle değiştirilirken, henüz ekonomik ömrünü doldurmamış, kullanılır durumda olan fakat dış etkenler sebebiyle arızalanan aydınlatma armatürleri de bakım ve onarımdan geçiriliyor.

Faaliyet gösterdiği 7 ilde 7.4 milyon nüfusa hizmet veren Başkent EDAŞ 2019 yılının ilk 9 ayında Kastamonu’da yürütülen aydınlatma çalışmaları kapsamında;

1038 adet armatürün ekonomik ömrünü tamamladığı,6 bin 733 metre kablonun dış etkenler sebebiyle hasar gördüğü için yenilendiği,5 bin 906 adet armatüründe yanar hale getirildiği belirtildi.

Başkent EDAŞ’ın, sorumluluk bölgesinin genelinde yaptığı yatırımlar ve operasyonel iyileştirmeleri hayata geçirmeye ve bu hizmetleri müşterileriyle paylaşmaya devam edeceği de kaydedildi.