Başkent’te hamsi kuyruğu!

13. Başkent’te Kastamonu Günleri’nde düne damgasını İnebolu Belediyesi vurdu.
“Tanıtım böyle olur” diyen İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, uzun kuyruklar oluşan stantlarında 2.5 ton hamsi ve 1.5 ton helva ikram edeceklerini açıkladı.
İnebolu Belediyesi, 13. Başkent’te Kastamonu Günleri’nde katılımcılara üç gün boyunca hamsi ve helva ikramında bulunacak.
Toplam 2,5 ton hamsi ve 1,5 ton yerli tahin helvası ikramına dünden itibaren başlayan İnebolu Belediyesi, Ankaralıları mideden fetheden tanıtım projesinin meyvelerini stant önünde oluşan kuyruklarla aldı.

Başkan Engin Uzuner, büyük ilgi gören ikramlarıyla ilgili şunları söyledi:

P2180918“Ben göreve geldiğimden bu yana 7 yıldır Kastamonu Günleri’ne katılıyoruz. Daha önce federasyon yapıyordu, davete icap ederek en güzelde ilçemizi tanıtmak için Kastamonu’yu tümüyle tanıtmak, Kastamonu Günleri’nde ilçemizi tanıtmak, İstiklal madalyalı ilçemizi daha iyi tanıtmak için canla başla çalışıyoruz. Her etkinliğe gelişimizde en az üç kamyonla geliyoruz. İlçemize ait tüm koleksiyonları, bize ait ne varsa ilçemize ait tarihi yöresel ve İstiklal madalyamız olsun, şapka inkılâbındaki Atatürk’e ait eserleri ve tanıtım broşürlerine varıncaya kadar ne varsa bütün incelikleri düşünerek fuarlara katılıp ilçemizi en iyi şekilde temsil ediyorum. Ben bunu en iyi şekilde yapmaya özen gösteriyorum.
İlçemizi tüm ilçelerden farklı şeylerle katılarak temsil ediyoruz. Yine bu etkinlik için yapılan toplantıda da üzerimize düşeni yapacağız diye söz verdik ve yapıyoruz, bu toplantı da ikrama büyük ağırlık verelim dedik. Üç gün boyunca 2,5 -3 ton civarında hamsi ve İnebolu’nun yöresel olan 1,5 ton tahin helvasının da dağıtımını yapıyoruz. Toplantıda verdiğim sözümü yerine getiriyorum. Perşembe, cuma ve cumartesi günü dağıtımla birlikte diğer etkinliklerimizi de yapacağız. Yani üç gün boyunca her gün vatandaşlarımıza ve gelen konuklarımıza hamsi, tahin helva vereceğiz. Burada 25 kişilik ekiple çalışıyoruz, Kastamonu’muza, ilçemize katkı için buradayız. Ekibimle tüm katılımcılarımıza katkı verip tanıtımımızı ve dağıtımımızı yapacağız. Üç kamyonla gelerek en büyük tanıtım standını da açıyoruz. Diğer ilçeler de bizim gibi tanıtımlarını yapmalı, gittiğimiz yerlerde ses getirmeliyiz. Biz âdete bir tarihi yaşatıyoruz, bizler yapmak için değil, yapılsın diye değil, gerçek tanıtım olsun diye katılıyoruz ve üzerimize düşeni de fazlası ile yapıyoruz. Bu tanıtım ve etkinlikleri yapacaksak ses getirecek şeiklde yapmalıyız. Tanıtım yöremizi duyurmalı, ilimize ve ilçelerimize daha çok kişilerinde gelmesini sağlamalıyız. Biz İnebolu olarak görevimizi layığı ile yapıyoruz.
Emeği geçen İnebolu ekibine, İnebolulara ve Kastamonu Günleri’nin yapılmasında emeği ve katkısı geçenlere teşekkür ediyoruz.”