Basketbolda yeni soluk

Yurdum Gençlik Spor Kulübü, gelecek sezon Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde mücadele edecek. Şerife Bacı Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıyla gelecek sezon Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde mücadele edeceğini açıklayan Yurdum Gençlik Spor, 9 oyuncuyla da sözleşme imzaladı.

Yurdum Gençlik Spor Kulübü Başkanı Abdullah Kuşluoğlu, çok başarılı bir sezon geçireceklerine inandıklarını belirtti.

Abdullah Kuşluoğlu, “Futbol, basketbol ve voleybol olmak üzere 3 ana branşta faaliyet gösteriyoruz. Bunun yanı sıra bireysel sporlarda da faaliyetlerimiz devam ediyor. Basketbolda önce Bölgesel’e katılmak istedik, bunun için yerel lig de kurduk. Bölgesel’e başvurumuzu yaptık, pandemiden dolayı iptal edildi. Biz de olursa düşüncesiyle 2.Lig’e başvurduk ve kabul edildik. Alt yapı çok önemli ama alt yapı yaparken de çocuğun bir hedefi olması lazım, rol modellerini görmesi lazım. İnşallah bu sezon ilk defa erkeklerde profesyonel basketbol takımı olacak. İnşallah niyetimiz hayr akıbetimiz de hayr olacak. Bizim ümidimiz tribünde oturup taraftarlarla beraber keyifli maçlar seyretmek. O atmosfer ayrı bir atmosfer. O atmosferi teneffüs etmek istiyoruz. Basketbol sadece belli başlı şehirlerde değil tüm şehirlerde oynanan bir spor olmalı. Hedefimiz kalıcı olmak. Kalıcı olunduğunda başarı gelir. Az da olsa devamlı olacak. İstikrarlı bir şekilde gitmeyi hedefliyoruz” dedi.

ANTRENÖR BEKİR EKEN
Yurdum GSK’nın antrenörlüğünü ise Bekir Eken yapacak. Eken’in teknik ekibinde ise yardımcı antrenörler olarak Cemal Bayraktar ve Melih Karadağ, kondisyoner Arda Elveren ve Alt Yapı antrenörü Samed Arslan olacak.

9 OYUNCUYLA SÖZLELME

Yurdum Gençlik Spor Kulübü; Nazilli Belediyespor’dan Emin Akyiğit, Serhad Doğanay, Arif Erhan Kocamış, İbrahim Gürsan, Çorlu Belediyespor’dan Yiğit Özgür Barışık ve Tarık Çolak, Karabükspor’dan Barış Can Arık ve Kastamonulu genç basketbolcular Arda Tuna Ak ile Umut Berkay Şengül de sözleşme imzaladı.