Belediye gayrimenkul zengini

Başkan Babaş, Belediye’nin 1 milyar 342 milyon TL toplam değerinde taşınmazı bulunduğunu açıkladı.

Belediye Meclisine bu konuda bilgi veren Babaş, “Kastamonu Belediyesi olarak neyimiz var neyimiz yok envanterimizi çıkardık. Ciddi miktarda taşınmaz malımız var. Bunların çoğu da arsa… Arsa üretimi yaptık” dedi.

 

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, önceki akşam yapılan Meclisi toplantısında Kastamonu Belediyesi’nin taşınmazlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Kastamonu Belediyesi’nin toplam 1 milyar 342 milyon 323 bin 476 lira değerinde taşınmaza sahip olduğunu söyleyen Babaş, bunlar arasında sayı bakımından arsaların başı çektiğini söyledi..

Son dönemde turizm alanında yürüttükleri çalışmalarda ilerleme sağlayabilmek için bir çok taşınmazda takas yöntemini seçtiklerini belirten Başkan Babaş, şöyle dedi:

“Kastamonu Belediyesi olarak ciddi miktarda taşınmaz malımız var. Çoğu da arsa, arsa üretimi yaptık. Neyimiz var neyimiz yok envanterimizi çıkardık. Ayrıca ne almış, ne satmışız bunların kayıtlarını çıkardık. Yaklaşık gayrimenkül olarak 1 milyar 342 milyon 323 bin 476 liralık gayrimenkulümüz var. Arsa satıyorsak, konak alıyoruz. Bir dahaki meclis toplantısında il haritası üzerinde nereleri almışız, nereleri satmışız Meclis üyelerimize göstereceğiz. Harita üzerinde baktığınızda eski belediyenin etrafındaki tüm yerleri hemen hemen almışız. Orada turizme, Kastamonu’nun geleceğine yönelik bir çalışma yürütüyoruz. 4 ya da 5 yıl sonra Kastamonu oranın meyvesini yemeye başlayacak. Çok güzel turistik yerler yapılacak. Bütçemizin el verdiği ölçüde yapıyoruz ama bütçeden bu çalışmaya istediğimiz payı ayıramıyoruz. Onun için takas yöntemiyle varlıklarımızı kaybetmeden yer değiştiriyoruz. Doğru yolda olduğumuza inanıyorum.”

“İLÇE MİNİBÜSLERİNİN YERİ OTOGAR”

Kastamonuluların şehir içi trafiği en önemli sorun olarak gördüklerini yaptıkları anketlerle tespit ettiklerini belirten Başkan Babaş, ana cadde üzerindeki park yasağını yüzde 90 seviyesine çıkarttıklarını kaydetti.

Şehir içi trafiği olumsuz etkileyen her konuya eğileceklerini, bu çerçevede de ilçe minibüs firmalarının yetkilileriyle önümüzdeki hafta toplantı yapacağını belirten Başkan Babaş, “İlçe minibüsleri şehir trafiğinde büyük sıkıntı yaratıyor. Önümüzdeki günlerde ilçelerden taşımacılık yapan şirketlerle bir toplantı yapacağız. İlçe minibüslerinin yeri otogardır. Ama alışılmış bir sistem de var” dedi.

“MASLAK SANAYİ SİTESİ’NİN

İMAR PLANLARI ONAYLANDI”

Belediye Meclisi Ekim Ayı son oturumunda S.S Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin imar planlarını da onayladı.

Taşlık mevkiinde, 1353 parsel üzerine inşa edilecek olan yeni sanayi sitesinin 1/5000 nazım ve 1/1000 uygulama imar planları Meclis’ten oy birliğiyle geçti.

Belediye Meclisi’nin tarihi bir karar aldığını belirten Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Bu Kastamonu için tarihi bir karardır. Yıllarca Kastamonu şehir merkezinde hizmet veren sanayi sitelerini taşıyoruz” dedi.

Belediye Meclis üyesi olan S.S Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Sirkecioğlu da oturumda söz alarak Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Meclis üyelerine teşekkür etti. Sirkecioğlu Kastamonu’ya yakışır bir sanayi sitesi inşaa etmek için çaba haracadıklarını ve hedefe ulaşana kadar gayretlerinin süreceğini ifade etti.

ŞEHİT AİLELERİNE

25 YILLIK TAHSİS

Belediye Meclisi ayrıca Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi’nin Hepkebirler Mahallesi’ndeki hizmet binasının 25 yıllığına derneğe tahsis edilmesini dünkü oturumunda oy birliğiyle kabul etti.

Belediye Meclis üyesi aynı zamanda Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı olan Berat Satıoğlu söz konusu tahsisten ötürü Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Meclis üyelerine teşekkür etti. Belediye Başkanı Tahsin Babaş sayesinde Kastamonu’daki şehit ailelerine en iyi şekilde hizmet eden bir dernek binası oluşturduklarını kaydeden Satıoğlu tüm belediye meclis üyelerini derneğe davet etti.