Belediye “muvafakat” bekliyor

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, adını Nasrullah Çarşısı olarak değiştirecekleri Kasaplar Çarşısı’nın yeni avan projesini mülk sahiplerine sundu. Projeyle ilgili mülk sahiplerinin muvafakat (onama) belgesi imzalaması gerektiğini belirten Başkan Babaş, “Tüm mülk sahiplerinin projede haklarını aldığı düşüncesindeyim. Hedefim bölgeyi turizm merkezi haline getirmek. Bu noktada güçlü olmalıyız. Aksi taktirde ciddi bir fırsat kaçırılır. Karar artık mülk sahiplerinde” dedi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, adını Nasrullah Çarşısı olarak değiştirecekleri Kasaplar Çarşısı’nın yeni avan projesini mülk sahiplerine sundu.
Kastamonu Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıya katılan mülk sahipleri yeni projenin uygulanması gerektiği görüşünde birleştikleri bildirildi.
Mülk sahiplerinin isteği doğrultusunda düzenlemeler yapılan Kasaplar Çarşısı Projesi’nin bölgenin ticari canlılığını kaybetmemesi adına önemli olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, tek arzusunun projenin bir an önce başlaması olduğunu söyledi.
“KARAR MÜLK SAHİPLERİNDE”
Başkan Babaş; Şeyh Şaban-ı Veli Caddesi’nden Kefeli’ye uzanan ikinci etap sokak sağlıklaştırma projesi, Bakırcılar Çarşısı Cephe iyileştirme projesi, Nasrullah Meydanı Kentsel Tasarım Projesi, Aşirefendi Hanı Cephe iyileştirme projesi ve Kasaplar Çarşısı projelerini bir bütün olarak düşündüğünü vurguladı ve bölgenin cazibesinin artması gerektiğini bunun için de zaman kaybedilmemesini istedi.
Projeyle ilgili mülk sahiplerinin muvafakat (onama) belgesi imzalaması gerektiğini belirten Başkan Babaş, şunları söyledi:
“Ben bu projenin uygulanması adına gerekeni yaptım, yapacağım. Pazartesi mülk sahiplerinden oluşan proje komisyonuyla toplantı gerçekleştireceğim. Bu işte birlik beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz. Tüm mülk sahiplerinin projede haklarını aldığı düşüncesindeyim. Hedefim bölgeyi turizm merkezi haline getirmek. Bu noktada güçlü olmalıyız. Aksi taktirde ciddi bir fırsat kaçırılır. Karar artık siz mülk sahiplerinde. Ekiplerimiz ve komisyon üyeleri muvafakat almak adına sizlerle görüşecekler. Muvafakat verildiği an projenin hızla başlaması adına ne gerekiyorsa yapacağım. Projenin çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Şahsım ve ekibim konuyla ilgili çalışmalarını sürdürecektir. Tabii sizden de bu noktada destek bekliyorum.”