Belediye yoğun yıla hazırlanıyor

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, sürdürülen ve planlanan çalışmaları hakkında gazetecilere bilgi verirken, “2016 yılında bizi tamamen çalışma sahasında göreceksiniz” dedi.

Yeni Sanayi Sitesi’yle ilgili çalışmaların 2016’da başlayacağını belirten Babaş, vaatleri arasında yer alan “Otel, AVM, Residence” projesinin ellerine ulaştığını, asgari ücretlilere konut projesini de bir an önce uygulamaya geçirmek istediklerini söyledi.

 

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, sürdürülen ve planlanan çalışmaları hakkında gazetecilere bilgi verirken, “2016 yılında bizi tamamen çalışma sahasında göreceksiniz” dedi.

Yeni yapılacak Sanayi Sitesi’nden Güneykent Projesi’ne, Hilton Oteli’nden asgari ücretlilere yönelik yapılacak konutlara uzanan konularda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, ilgili bakanlıklarla temasa geçerek projelerini hayata geçirmeye devam ettiklerini vurguladı.

Yeni sanayi sitesi konusunda çalışmaların 2016 yılında başlayacağını ifade eden Babaş’ın üzerinde durduğu bir diğer konu ise Güneykent Projesi oldu. Babaş, “Güneykent Projesi Kastamonu için çok önemli bir proje. Şehrin 25-30 yıllık konut ihtiyacına cevap verecek. İnşallah 2016 yılında bizi tamamen çalışma sahasında göreceksiniz” diye konuştu.

‘OTEL, İŞ MERKEZİ VE RESİDANCE PROJEMİZ GELDİ’

30 Mart seçimi öncesi vaat ettiği önemli projelerden bir tanesi olan Otel, AVM ve Residance Projesiyle ilgili de bilgi veren Babaş; “Otel, İş Merkezi ve Residance Projesi elimize ulaştı. Projeyi inceleyeceğiz ve onayladıktan sonra hızla çalışmalara başlayacağız” dedi.

Hilton Oteli için de arazi belirleme çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Babaş, TEDAŞ’ın yanında Mustafa Gün ve ortaklarına ait, TAŞİKO’nun karşısında Selçuk Yılmaz’a ait ve Olukbaşı mevkiinde Tonbullara ait araziler için görüşmelerin sürdürüldüğünü belirtti.

‘ASGARİ ÜCRETLİLERİ BİR AN ÖNCE EV SAHİBİ YAPMAK İSTİYORUZ’

Babaş, Gazeteciler Cemiyeti üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda açıkladığı asgari ücretlilere konut projesini de bir an önce uygulamaya geçirmek istediklerini söyledi.

Babaş; “Asgari ücretli vatandaşlarımızın ev sahibi olması konusunu çok önemsiyoruz. Birçok vatandaşımız ev sahibi değil. İnşallah hayata geçireceğimiz bu konut projesi ile birlikte asgari ücretle geçimini sağlayan birçok vatandaşımızı da ev sahibi yapmak istiyoruz” diye konuştu.