Belediye’den mobil hizmet

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, yeni uygulama ile ilgili bilgi verirken, “Yeni geliştirdiğimiz bu uygulama, Kastamonu Belediyesi hizmetlerine mobil cihazlardan ulaşabileceğiniz resmi bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde vatandaşlarımız; Kastamonu haberlerine, belediye haberlerine, duyurulara ve ihale ilanlarına varıncaya dek daha birçok faydalı bilgiye cep telefonlarından ve mobil cihazlılarından erişim sağlayabilecek. Ayrıca meclis kararlarına ve kültür-sanat faaliyetlerimize de bu uygulamadan ulaşılabilecek ve borç sorgulama, borç ödeme işlemleri de yapılabilecek” dedi.

Babaş, yeni uygulama ile vatandaşların kendisine de doğrudan mesaj gönderebilecekleri de belirtti.

Şimdilik sadece Android işletim sistemine sahip telefonlar için aktif olan uygulamayı dileyenler Goggle Play’dan mobil cihazlarına indirebilecek.
IOS işletim sistemine uygun telefonlardan ulaşımın sağlanabilmesi için çalışmaların sürdüğünü ve kısa süre içerisinde uygulamaya Apple Store’dan da ulaşılabileceğini aktaran Babaş, Kastamonu Belediyesi’nin resmi internet sayfası olan www.kastamonu.bel.tr’nin de yenilendiğini anlattı.’den mobil hizmet20151125AW587464_02