Belediye’de yas

Kastamonu Belediyesi ’nin sevilen ve sayılan kıdemli çalışanı Remzi Topdan geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu 61 yaşında hayata veda etti.

Belediye önünde düzenlenen törende konuşan Başkan Vidinlioğlu, bir hafta arayla ikinci arkadaşlarını kaybettiklerini, derin üzüntü içinde olduklarını belirtti.

 

Kastamonu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün sevilen ve sayılan kıdemli çalışanı Remzi Topdan geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu 61 yaşında vefat etti.

Topdan’ın ölümü, 1986 yılında bekçi olarak göreve başladığı ve sonrasında farklı birimlerde memur olarak özveriyle görev yaptığı Kastamonu Belediyesi’nde çok büyük üzüntü yarattı.

Evli ve iki çocuk babası olan Remzi Topdan için dün Belediye Başkanlığı önünde tören düzenlendi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’da törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kıymetli arkadaşlarım, geçen hafta yine belediye ailemizden bir kaybımız oldu. Bu hafta da böyle oldu ve bir arkadaşımızı daha kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

Tabii ölüm hepimiz için gerçek, her nefis ölümü tadacak, vakit saat gelince de ne bir dakika ileri, ne bir dakika geri gidecek. Tek yapacağımızda, duamız ve niyazımız. Arkamızdan dua edecek güzel dileklerde bulunacak bir cemaatle defnedilmek, arkamızdan hayırla yad edilebilmek.

Belediyemizde yine oğlu ile beraber çalışıyoruz. Yaşı çok genç, 1961 doğumlu, fakat bunun saati yok, yaşı yok, erkeği yok, kadını yok, kimisi tarlada çapa yaparken, kimisi işinin başında, kimisi bir başka şekilde olup herkesin bir bahanesi oluyor. Allah sıhhati müstakimden ayırmasın, imanla son nefesini verenlerden eylesin. Mekânı cennet olsun, hepimizin başı sağ olsun.

Tabii ki ateş düştüğü yeri yakıyor, daha çok genç. Kamil kardeşime ve kıymetli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Bize düşende dua etmek ve son vazifemizi de yerine getirmektir. Tekrar hepimizin başı sağ olsun, mekânı cennet olsun.

Düzenlenen törene, Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Belediye Başkan Yardımcısı Resul Köprülü, Belediye Birim Amirleri ve çalışanları, BM  ve İGM Üyeleri, Remzi Topdan’ın ailesi ve yakınları katıldı.

Kastamonu Belediye Başkanlığı AR-GE Müdürlüğü personeli Ekrem Topdan ve DSİ’ den emekli Hakkı Topdan’ın ağabeyleri, Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanı Kamil Topdan’ın da babası olan  Remzi Toptan belediye Başkanlığı önündeki törenin ardından cuma namazı öncesi Kuzeykent Ulu Camii’ne getirildi. Burada cuma sonrasın kılınan cenaze namazının ardından Merkez Üyücek Köyü’nde bulunan aile mezarlığına defnedildi.

 

Merhuma hemşerimize rahmet, ailesi, Belediye camiası ve sevenlerine başsağlığı dileriz. CM