Belediye’den e-ticaret projesi

Kastamonu Belediyesi, ev kadınlarının kendi imkanlarıyla ürettikleri yöresel ürünlerin kurum güvencesi ile online olarak satışa sunulacağı projeyi hayata geçiriyor.

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, ev kadınlarının hane ekonomisine katkı sağlamaları amacıyla belediye olarak projelendirdikleri ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıdığı belirtilen projeyle ilgili çalışmaları yerinde inceledi.

Kadınların evlerinde ürettikleriçeyiz eşyası,el oyması, taş baskı, tığ oyası, el nakışları, dekoratif ev aksesuarları, takı, süs eşyası ve çanta gibi birçok el emeğiürün ile bölgede yetişen yöresel ürünler belediye güvencesi ile internet ortamında satışa sunulacak.

Ulusal bazda satış yapan ticari sitelerde belediye güvencesi ile yer alacak yöresel ürünleri kazanca dönüştürmek isteyen ev kadınlarının Belediye’ye kayıt yaptırarak, ürettikleri ürünlerden ekonomik gelir elde edebileceklerini ifade eden Vidinlioğlu, “Göreve geldiğimiz süreçten itibaren birçok kez ifade ettiğim gibi Kastamonu kadının üstün gayretini, yeteneğini ortaya çıkartarak hane ekonomisine katkı sağlaması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu projemizin de geri dönüşünün olumlu olacağına inanıyor şimdiden tüm kadınlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“KADINLARIMIZA DESTEK OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Belediye tarafından sağlanan proje sayesinde, üreten kadınlara her zaman destek vereceklerini belirten Vidinlioğlu, “Kastamonulu hanımefendiler, evlerinde hazırladıkları, tamamı el emeği göz nuru olan ürünlerin fiyatlarını hem kendileri hem de yetkili birimlerimiz eşliğinde belirleyip belediyemize teslim edecekler. Biz de güvenilir on-line ticaret sitelerinde satışlarını gerçekleştirmelerine imkân sağlayacağız. Söz konusu ürünlerin hizmete sunulması, ailelere ekonomik anlamda katkı sağlayacak olması bizi de oldukça mutlu edecektir” dedi.