Belediyespor antrenörü Günal: “Zaferle döneceğiz”

Kastamonu Belediyespor antrenörü Hakan Günal, cumartesi günü Macaristan’da oynanacak olan DVSC Schaeffler maçı öncesinde yaptığı değerlendirmede zaferle döneceklerine inandığını belirtti.

Hakan Günal’ın açıklamaları şöyle:

“Banik Most ile oynadığımız 2 maçı da kazandıktan sonra gurupta ikinciliğe yerleştik. Artı 5 averajımız var. Grupta en fazla gol atan takımız. DVSC Schaeffler maçı final maçı olacak. Bu durum hem bizim açımızdan hem de DVSC Schaeffler açısından böyle. Burada 31-30 şansız bir şekilde kaybettiğimiz maçtan dolayı orada minimum 2 fakla yenmemiz gerekiyor. 2 farklı yendiğimiz anda işler son maça kalmadan bitmiş olacak. Çeyrek finali garantileyeceğiz. 31-30 üzerinde bitecek tek farklı galibiyetlerde de bizi yine çeyrek finalist yapacak. Avrupa’da EHF kupasında ilk 8’e kalmış olacağız.

Takımımız bu potansiyele sahip. Çok yetenekli oyuncularımız var. Tecrübeli bir takımız. İlk defa bir arada oynayan oyuncu olmasına rağmen ocak ayı sonu itibariyle herkes birbirini çözmeye başladı. Ben inanıyorumki cumartesi günü oynayacağımız maçta bunu sahaya da yansıtacaklar. Biz oradan zaferle döneceğiz. Türk hentboluna yeni bir ivme kazandırmış olacağız. Ben buna yürekten inanıyorum ve herkesin de inanmasını istiyorum.”