Belediyespor Avrupa kupasına odaklandı

Kastamonu Belediyespor Antrenörü Osman Kalyoncu, kadınlar hentbolda Avrupa kupalarında yoluna devam eden tek takım olduklarını belirterek kupayı kazanmayı hedeflerini söyledi.

Kalyoncu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarı finale kadar yükseldikleri Kadınlar Challenge Kupasında Ukrayna’nın HC Karpaty takımıyla karşılaşacaklarını kaydetti.

Kupa maçlarında Karpaty’nin, Vardar’ı 10 farkla yenerek kendilerinin rakibi olduğunu anlatan Kalyoncu, “Önceki gün oynanan maçta Ukrayna, Vardar engelini aşarak rakibimiz olmayı başardı. Karpaty takımı hakkında gerekli bilgiler elimizde mevcut. Özellikle iki maçı da kendi sahamızda oynamak istiyoruz. Çünkü, rakibimizin salonu teknik anlamda hentbola uygun değil. Özellikle maçın hakemleri ve gözlemcilerinin tutmuş olduğu raporlarla Avrupa Hentbol Federasyonu’na (EHF) bu konuda başvurmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Kalyoncu, rakip takımın salonunun zemin olarak aşırı kaygan bir halde olduğunu, orada maça çıkmanın kendileri için büyük bir dezavantaj olacağını vurguladı.

Hazırlıklarını iki aşamalı sürdürmek istediklerini aktaran Kalyoncu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye kupasında başarılı olmak, Avrupa’da ise 4 takım arasında final oynayarak kupayı almak istiyoruz. Bu hedefimiz için çalışırken aynı zamanda Karpaty’i yenerek Avrupa kupasında final oynamak istiyoruz. Bunun için ekibimizle elimizden gelen çabayı harcayacağız. Rakibimiz iyi bir kadroya sahip, kaliteli oyuncuları var. Özellikle savunmada sert ve agresif yapıdalar. Dolayısıyla kendi üstünlüğümüzü kabul ettirmek zorundayız. Rakibimizin gücünü biliyoruz, çünkü yarı finale kadar gelmiş bir takım var. ilk maçı kendi sahamızda oynamanın dezavantajını avantaja çevirip sakat oyuncularımıza rağmen turu geçmek ve finalde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.”

Kalyoncu, takımlarının ulaştığı başarılı tabloda büyük destekleri olan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve yönetim kurulu ile sporseverlere teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. (AA)