Belediyespor, EHF gruplarında

Hentbolda ülkemizin gururu olan Kastamonu Belediyespor, Avrupa Hentbol Federasyonu Kupası (EHF Cup) 3.Tur’unda Macaristan ekibi Vaci NKSE’yi eleyerek grup maçlarına kalmaya hak kazandı. Belediyespor, 2017-2018 sezonunun ardından bir kez daha EHF Cup’ta gruplara kalma başarısını gösterdi.

9 Kasım’da Atatürk Spor Salonu’nda Vaci NKSE ile oynanan ilk karşılaşmayı 33-26 kazanan Belediyespor, Macaristan’daki karşılaşmayı çok kötü bir hakem yönetimi neticesinde 30-25 kaybetse de tur atlamayı başardı.

Macaristan’daki karşılaşmanın ilk yarısı 15-9 Vaci üstünlüğüyle tamamlandı. Maçın devre arasında Belediyespor antrenörü Hakan Günal, maçın hakem ve gözlemcileriyle sert ikili diyaloglar yaşadı. Hakemlerin kötü yönetimi ikinci yarıda da değişmedi. Vaci, 30-25 maçı kazansa da Belediyespor tur atlayan taraf oldu.

Belediyespor’un önemli isimlerinden Elif Sıla Aydın, maçın 34’üncü dakikasında kırmızı kart ile cezalandırıldı. Belediyespor, son 26 dakikalık süreçte Sıla’dan faydalanamadı.

Maçın hakemi, rakip takım lehine de çok kolay 2 dakika ve 7 metre atışları verdi. Belediyespor’a, 8 kez 2 dakika cezası verilirken bir de kırmızı kart verilmesi; temsilcimizin 18 dakika maçta eksik oyuncuyla mücadele etmesine sebebiyet verdi. Rakip takım 6 kez 7 metre noktasına gelirken, Belediyespor sadece 2 kez 7 metre kullandı.

Belediyespor, hakemin kötü yönetimine rağmen gruplarda kalmayı başardı. Temsilcimizin gruplardaki rakipleri ise önümüzdeki günlerde kesinlik kazanacak .

BELEDİYESPOR YALNIZ DEĞİLDİ

AK Parti Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, Belediyespor Kulüp Başkanı Bülent Bıyıklı ve çok sayıda yönetim kurulu üyesi, Macaristan’da oynanan karşılaşmayı tribünden takip ettiler.