Belediyespor galibiyeti elinden kaçırdı

Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, DELO Şampiyonlar Ligi beşinci haftasında İsveç ekibi IK Savehof’a konuk oldu. Partille Arena’da oynanan karşılaşma, temsilcimizin 28-26 mağlubiyetiyle sonuçlandı.  Bu sonuçlarla birlikte IK Savehof puanını 4’e çıkarttı, temsilcimiz Kastamonu Belediyespor ise henüz puanla tanışmadı. IK Savehof DELO Şampiyonlar Ligi’nin altıncı haftasında Györi’ye konuk olacak, Kastamonu Belediyespor ise Kastamonu Merkez Spor Salonu’nda Fransa temsilcisi Metz’i konuk edecek.
Temsilcimiz karşılaşmaya harika başladı. Maçta 6 buçuk dakika geride kaldığında tabelaya 2-5’lik Belediyespor üstünlüğü yansıdı. 10’uncu dakikaya girildiğinde İsveç ekibi skoru 5-5’e getirdi. 22’nci dakikadan itibaren 4-0’lık bir seri yakalayan Belediyespor skoru da 25.45 dakika itibariyle 8-14’e getirdi. Bu dakikadan itibaren karşılıklı atılan gollerle ilk yarı 11-17 temsilcimiz lehine sonuçlandı.

İlk yarıda Mehmedovic, Radicevic ve Merve Durdu’nun boş kaleye kaçırdığı goller ve Neslihan’ın üst üste yaptığı hücum fauller farkın temsilcimiz lehine açılmasını önledi. Ancak Merve Durdu’nun kurtarışları, maçın ilk yarısına tam anlamıyla damga vurdu.
Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, soyunma odasına girdiği 6 sayılık avantajı koruyamadı. Maçın ikinci yarısında Belediyespor’dan 8 gol daha fazla bulan IK Savehof, karşılaşmadan 28-26 galibiyetle ayrıldı.

11-17’lik skorla başlayan ikinci yarıda skoru önce 13-17’ye ardından da 16-19’a taşıyan Savehof, maçta son 20 dakikaya girerken farkı ikiye indirdi (18-20). IK Savehof beraberliği maçın bitimine 4 buçuk dakika kala yakaladı (25-25). Maçın bitimine 3 buçuk dakika kala öne geçen İsveç ekibi (26-25), bitime iki dakika kala farkı ikiye (27-25), bitime bir dakika kala ise farkı üçe (28-25) çıkardı. Son dakikalarda Serpil İskenderoğlu ile bir 7 metre atışından faydalanamayan Kastamonu Belediyespor, Mehmedovic ile de bir pozisyondan faydalanamadı.