Belediyespor için lig zora girdi

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde 10. Haftanın erteleme maçında Kastamonu Belediyesi GSK ile Yalıkavak SK karşı karşıya geldi. Bodrum’da oynanan ve şampiyonluğu doğrudan etkileyen karşılaşma büyük bir çekişmeye sahne olurken, ev sahibi ekibin 27-25 üstünlüğü ile sonuçlandı.

Kastamonu Belediyesi GSK bu mağlubiyetle Süper Lig’de şampiyonluk şansını oldukça zora soktu. Yalıkavak SK ise aldığı kritik galibiyetle zirvedeki koltuğunu sağlamlaştırdı. Karşılaşmanın ilk devresi ise 16-15 temsilcimizin üstünlüğü ile sonuçlandı.

Bu sezon Süper Lig, Türkiye Kupası ve EHF Cup’ta henüz yenilgi yüzü görmeyen Yalıkavak SK, Kastamonu Belediyespor karşısında aldığı galibiyetle seriyi bozmadı. Bodrum temsilcisi ligdeki galibiyetini 11’e çıkarırken, Türkiye Kupası’nda 3 maçta 3 galibiyet, EHF Cup’ta ise 4 maçta 4 galibiyet aldı.

Bu sonucun ardından Yalıkavak, puanını 22’ye çıkardı ve zirvedeki yerini korudu. İkinci sırada bulunan Yenimahalle’nin 19 puanı bulunuyor, üçüncü sıradaki temsilcimiz Kastamonu Belediyesi GSK’nın ise 18 puanı bulunuyor. Kastamonu Belediyespor, daha önce de Yenimahalle karşısında bir mağlubiyet almıştı.

Yalıkavak’ın tribüne belirtilenden fazla seyirci alması, maçın başında salonunun elektriklerinin kesilmesi ve hakemlerin kritik anlarda oyunu durdurarak soğutması tepki çekti.