Belediyespor'un ikinci Avrupa sınavı

481Kastamonu Belediyespor, Avrupa Challenge Cup çeyrek finalinde bugün ve yarın Hollanda temsilcisi Virto/Quintus takımıyla karşılaşacak.

Çeyrek finale yükselmeden önce karşılaştığı Polonya ekibine yaptığı teklifi Hollanda temsilcisine de yapan Kastamonu Belediyespor, çeyrek finaldeki her iki karşılaşmayı da kendi evinde oynayacak.

Belediyespor’un çeyrek final ilk maçı bugün saat 17.00’da Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak. Çeyrek final rövanşı ise bir gün sonra yani yarın yine aynı saatte Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak. Karşılaşmayı Bulgar hakem çifti Svetoslav Jovchev ve Zvezdelin Jonchev yönetecek.

Hedefini Challenge Cup’ta final oynamak olarak ortaya koyan ve bunu yapabilecek güce sahip olan Kastamonu Belediyespor, Türkiye’ye hentbolda ilk Avrupa kupasını kazandıran takım olmak istiyor. Belediyespor’un bu hedefine ulaşabilmesi için bugün ve yarın oynayacağı maçlarda taraftar desteğine çok ihtiyacı olacak. Temsilcimizin bugünkü maçını ÇAY Tv canlı olarak ekranlara gelecek.

Bayanlar Challenge Kupası’nda ülkemizi temsil eden bir başka ekip İzmir BŞB ise Polonya takımı EKS Start Elblag’a konuk olacak. Bu maçın rövanşı 27 Şubat cumartesi günü saat 17:00’de İzmir Celal Atik spor salonunda oynanacak.