Belediyespor’un kulağı Avrupa’da

Hentbol Avrupa Ligi’nde ilginç durumlar yaşanıyor. Fransız takımları hükümetin aldığı tedbirler nedeniyle sıkıntılar yaşıyor. Fransız basınından edinilen bilgiye göre, Fransa’ya gelen Avrupa Birliği ülkesi temsilcilerinin dışındaki takımların 10 gün karantinaya alınması zorunluluğu getirildi. Bu durum Fransız takımlarıyla eşleşen takımlar tarafından kabul görmedi. Avrupa Hentbol Federasyonu da bundan ötürü Fransa takımlarına hükmen mağlubiyet (10-0) verdi.

Avrupa Ligi B Grubu’nda mücadele eden Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün grubunda da bir Fransız takımı yer alıyor: Nantes Atlantique Handball. Nantes, grupta son 2 haftaya girerken 6 puanla zirvede yer alıyor. Fransa’da yaşanan bu gelişmeler doğrultusunda Rus ekibi Lada ile Nantes arasında Fransa’da oynanacak karşılaşma için, Nantes’e hükmen mağlubiyet verildi. Grupta işler iyiden iyiye sarpa sardı.

Grupta 5 puanla 2’nci sırada yer alan Kastamonu Belediyespor, 15 Şubat Pazartesi günü Polonya’da MKS PerlaLublin’le konuk olacak. BelediyesporLublin’i yendiği takdirde son maçlara bakmaksızın çeyrek finale kalmayı garantileyecek.  Kastamonu Belediyespor, Avrupa Ligi B Grubu son haftasında ise Fransa temsilcisi Nantes ile karşılaşacak. Avrupa Hentbol Federasyonu, Fransız temsilcilerine karşı uygulamayı değiştirmezse Belediyespor bu karşılaşmada hükmen galip sayılacak. Belediyespor, var olan gruptan birinci olarak çıkma şansını hükmen kazanmış olacak.