Bir anlık öfke evlat katili yaptı

  • Valilik bünyesinde uzun yıllar şoförlük yapan Selahattin Baltacıoğlu, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü’nde görevli oğlu Selçuk Baltacıoğlu’nu aralarında borçlanma nedeniyle çıktığı iddia edilen tartışma sonrasında bıçaklayarak öldürdü.

 

Milli Eğitim ve Valilik’te uzun yıllar şoför olarak çalıştıktan sonra emekli olan Selahattin Baltacıoğlu, önceki akşam tartıştığı oğlu Selçuk Baltacıoğlu’nu bıçaklayarak öldürdü.

Kuzeykent Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Taç City’te meydana gelen olayda Selahattin Baltacıoğlu’nun, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü’nde Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi olarak çalışan oğlu Selçuk Baltacıoğlu ile piyasa borcu ve para yüzünden tartıştığı iddia edildi.

Tartışmanın büyümesi sonucu ise oğlu Selçuk’u öldüren baba Selahattin Baltacıoğlu, polisi arayarak cinayeti anlattı. Polis ekipleri kısa süre içerisinde eve geldi ve oğlunun cansız bedeni başında diz çökmüş durumda buldukları baba Selahattin Baltacıoğlu’nu gözaltına aldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilerek gözaltına alınan Selahattin Baltacıoğlu, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Selçuk Baltacıoğlu’nun cenazesi ise dün Kuzeykent Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Ahmetdede’de bulunan aile mezarlığına defnedildi.