“Bir Yokmuşuz, Bir Varmışız” İllüstrasyon Sergisi

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü 4. sınıf öğrencilerinin çalışmalarından oluşan “Bir Yokmuşuz Bir Varmışız” isimli illüstrasyon sergisi fakülte salonunda açıldı.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarımı Bölümü Arş. Gör. Dr. Cihan Canbolat’ın küratörlüğünüyaptığı sergide Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinden Naki Tezel tarafından derlenen Peynir Tulumu isimli Anadolu masalının dijital teknikle resimlenen sahneleri, karakter tasarımı maketleri ile masal kitap tasarımlarıyer aldı.

Bu çalışmaların yanı sıra Türk grafik sanatınınönde gelen isimleri;Mesut Manioğlu, Mengü Ertel, Mustafa Aslıer, Yurdaer Altıntaş, Selçuk Demirel, Tevfik Fikret Uçar, Emrah Yücel, Nazan Erkmen ile önemli illüstratörlerinden Sedat Girgin, Ethem Onur Bilgiç, Uğur Erbaş gibi sanatçıların dijital portreleri sergilendi.

Grafik Tasarımı Bölümü Başkanı Doç. Dr. Burak E. Tarlakazan’ın, “Öncelikle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum. İllüstrasyon sergisine hepiniz hoş geldiniz” dedi. Fakülte Dekanı Prof. Serkan İlden “Bu işte emeği geçen Grafik Tasarımı Bölümü 4. Sınıf öğrencilerini ve Grafik Tasarımı Bölümü Hocalarını kutluyorum” diyerek açılışını yaptığı sergiye Müzikoloji Bölümü 1. sınıf öğrencileri Osman Özdamarlar ve Murat Kola’nın müzik dinletisi renk kattı.

“Bir Yokmuşuz, Bir Varmışız” İllüstrasyon Sergisi 6 Aralık 2021 tarihine kadar izleyiciye açık olacak.

Güzel Sanatlar ve Tasarım FakültesiGrafik Tasarımı Bölümü 4. sınıf öğrencileri, “Bir Yokmuşuz, Bir Varmışız” İllüstrasyon Sergisinde emeği bulunan bölüm hocalarına teşekkür ettiler.

 

Cengiz MUHZİROĞLU