Birleşik Kamu-İş’ten Başbakan'a faks

 

Kastamonu Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformunu oluşturan Birleşik Kamu-İş Kastamonu İl Yürütme Kurulu, terör olaylarıyla ilgili olarak Başbakan’a İçişleri Bakanı ve MİT Müsteşarının istifasını istediklerini belirten faks çekti ve basın açıklamasında bulundu.

Birleşik Kamu-İş Kastamonu İl Yürütme Kurulu adına basın açıklamasında bulunanr Ahmet Tevfik Bal, şunları söyledi: “13 Mart Pazar günü ülke olarak, daha öncekilerin gözyaşı kurumadan yeni bir acıyla kavrulduk. Bu kez terör başkentimizin en önemli yeri olan Kızılay’da yüzlerce sivil vatandaşımızı hedef aldı. Bu saldırılarda yaşamını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına ve tüm ulusumuza baş sağlığı dileriz.

Akan kanların sorumlusu hiç kuşkusuz ülkemizi ve Orta Doğu ülkelerini hedef alan batılı emperyalist devletler, bu devletlerin örgütleyip yönlendirdiği dini ve etnik ayrılıkçı terör örgütleri (PKK, TAK, IŞİD vs.) ile onların işbirlikçileridir. Yine yanlış iç ve dış politikası nedeniyle AKP hükümetleridir. Bu nedenle vatandaşlarının can ve mal güvenliğini sağlayamayan İçişleri Bakanı ve MİT Müsteşarının derhal istifa etmesi gerekir.

Birleşik Kamu-İş Konfedarasyonu olarak, İçişleri Bakanı ve MİT Müsteşarının istifasını, istifa etmedikleri takdir de görevden alınmaları için gerekenin yapılması talebiyle Başbakanlığa faks çekiyoruz.

Biliyoruz ki bu talebimiz vatandaşlarımızın çok büyük bir bölümünün talebidir. Bu nedenle ilgililer istifa edinceye ve görevden alınıncayakadar çeşitli etkinliklerle kampanyamız devam edecektir.”

Basın açıklamasının ardından da Birleşik Kamu-İş Kastamonu İl Yürütme Kurulu’nca PTT’den Başbakanlığa faks çekildi. CM