Birlik’ten fuarda bir taşla iki kuş

Kastamonu İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği BaşkanıBayram Pehlivan, yönetim olarak katıldıkları fuarda edindikleri bilgiler ışığında Kastamonu hayvancılığını birkaç adım öne taşımak istediklerinin altını çizdi, “İlimiz hayvancılığı ve sektörümüz de yaşanan sorunlar ile çözüm önerilerinin yer aldığı dosyayı bakanlık yetkililerimize teslim ederek, çözüm istedik” dedi.

 

Kastamonu İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yönetimi, tarım ve hayvancılığın teknoloji ile buluştuğu ve 185 firmanın yer aldığı, 35 ilden yaklaşık 120 bin ziyaretçiningezdiği9. Çorum Tarım Fuarı’na katıldı.

Sektörde yaşanan gelişmeleri yakından takip etmek için fuarların büyük önem taşıdığını vurgulayan Birlik Başkanı Bayram Pehlivan, burada edindikleri bilgiler ışığında Kastamonu hayvancılığını birkaç adım öne taşımak istediklerinin altını çizdi.

Fuar boyunca başta Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri olmak üzere sektörün önde gelen isimleriyle istişarelerde bulunduklarını ifade eden Pehlivan, “Açılışı Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafınca yapılan 9. Çorum Tarım ve Canlı Hayvan Fuarı’na, Kastamonu İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak katılım sağladık. Fuar boyunca başta Tarım Bakanlığı yetkilileri olmak üzere çeşitli istişareler de bulunulduk. İlimiz hayvancılığı ve sektörümüz de yaşanan sorunlar ile çözüm önerilerinin yer aldığı dosyayı bakanlık yetkililerimize teslim ederek, çözüm istedik” dedi.