Bıyıklı”dan adalet vurgusu

CHP kuruluş yılını kutladı

“CHP bu ülkede adaleti tekrar bağımsız hale getirecektir”

CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, partilerinin 94. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıtında gerçekleştirdikleri kutlama töreninde yaptığı konuşmada adalet vurgusu yaparken şunları söyledi:

“CHP bu ülkede adaleti tekrar bağımsız hale getirecektir. Adalet yürüyüşümüz çok başarılı olarak gerçekleşti. CHP bu ülkede tekrar adaleti getirecektir. Eğer ülkemizde bir sorun var ise çözümü CHP’dir. CHP varsa umut vardır, CHP varsa güven vardır. Bizleri ne kadar yıpratmaya çalışırlarsa çalışsınlar bu ülkede ele geçirilememiş son kaledir CHP. CHP asla ele geçirilemeyecek bir kaledir” dedi.

 

Cengiz MUHZİROĞLU

CHP’nin kuruluşunun 94. yıldönümü, cumartesi günü diğer olduğu gibi ilimizde de partinin il teşkilatı tarafından kutlandı.

Partinin İl Yönetimi Atatürk Anıtı önünde düzenlnen törende bir araya geldi.

CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı ve Başkan Yardımcısı Erol Namlı’nın Atatürk anıtına çelenk koymalarının ardından saygı duruşu yapılıp İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı şunları söyledi:

“CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi kökleri Rumeli Müdafaayı Hukuk Cemiyetine dayanan Ulusal Kurtuluş Savaşını gerçekleştirmiş, Cumhuriyetimizi kurmuş bir köklü, ana partidir. Yakın geçmişte gördüğümüz lidere dayalı sözde liberal partilerin Türkiye’de yapmaya çalıştıkları aslında Cumhuriyet Halk Partisi’ni kötüleyerek yapmaya çalıştıkları, devletimizin kuruluşu ile olan itirazlarını ortaya koyarken bütün eleştirilerini yönelttikleri Cumhuriyet Halk Partisi kanla, ateşle, acı içinde verilen sınavdan başarı ile çıkmış ve Cumhuriyetimizi kuran bir partidir. Devletin temel ilkeleri, kuruluş felsefelerini oluşturması açısından ne kadar saldırılsa azdır. Partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan Ulu Önder Atatürk ile ilgili yıpratma çalışmaları, iftira kampanyaları var. Paralardan siluetini silme düşünceleri var. Böyle bir teşebbüse de nihayet cesaret edebildiler. Bir gerçek var, CHP var ise çare vardır. Kurduğumuz devlette bir adaletsizlikten söz ediyoruz. Yakın bir geçmişte halk oylaması ile devletimizin yönetim şekli, ilkelerimiz, felsefimize aykırı bir şekilde değişti. Ne derece sağlıklı bir sonuç alınabildiği ise tartışmalıdır. Yüksek Seçim Kurulu’nun kararları çok acıdır ki, ülkede temel yansızlığı ve temel ilkeleri hiçbir etki altında ortaya çıkarması gereken kararları tercihleri tamamen tartışmaya açıktır. Ülkemiz yeni bir yolun başlangıcında. Genel Başkanımız adalet kampanyası başlattı. Buna bütün ülkeden ve dünyadan olumlu tepkiler aldık. Bu tepkiler devlette adaletin sağlanması açısından elbette çok önemli. Adalet mülkün temelidir. CHP bu ülkede adaleti tekrar bağımsız hale getirecektir. Adalet yürüyüşümüz çok başarılı olarak gerçekleştik. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede tekrar adaleti getirecektir. Eğer ülkemizde bir sorun var ise çözümü CHP’dir. CHP var ise umut vardır, CHP var ise güven vardır. Bizleri ne kadar yıpratmaya çalışırlarsa çalışsınlar bu ülkede ele geçirilememiş son kaledir CHP. CHP asla ele geçirilemeyecek bir kaledir.”