“Biz gönüllerin galibiyiz”

Kastamonuspor 1966 kulüp sözcüsü Ahmet Baysan, Galatasaray maçıyla kentin tanıtımı için ortaya konulan projenin ne kadar doğru olduğunun bir kez daha kanıtlandığını söyledi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın, yönetimimizin de desteğiyle Kastamonu’nun tanıtımı adına Kastamonuspor 1966’yı küllerinden yeniden var ettiğini söyleyen Ahmet Baysan, “Biz kulüp yönetimi olarak son derece mutluyuz. Kastamonuspor 1966 projenin doğruluğuna herkes şahit olmuştur” dedi.

Karşılaşmayla da ilgili değerlendirmede bulunan Ahmet Baysan, “Maçın skorundan öte bu maçın galibi Kastamonuspor 1966 olmuştur. Biz gönüllerin galibiyiz. Yolumuza devam ediyoruz. Gruplara kaldığımızda da dile getirmiştik, bizim esas hedefimiz ligdir diye. Biz gruplarda güzel futbol ortaya koyarak Ziraat Türkiye Kupası’na renk katacağımızı söylemiştik ve bunu Galatasaray maçında da gösterdik. Alkışlanan bir Kastamonuspor var. Kastamonu spor tarihindeki büyük bir onura ve gurura vesile olduk” diye konuştu.

Kastamonuspor 1966 gerçeğini de artık Kastamonu halkına tam anlamıyla yansıttıklarını da düşünen Ahmet Baysan, “Bu yola başladığımızda bizden uzak olan kesimlerde Kastamonuspor 1966 gerçeğini gördüler. Kulüp olarak daha fazla destek alacağımızı bundan sonra umuyoruz” dedi.

KAMP PROGRAMI

Takımın kamp programıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Baysan, “Futbolcularımız 28 Aralık’a kadar izinli. 28 Aralık’ta ise Antalya Belek Riu Kaya Resort Otel’de 10 günlük bir kampımız başlayacak. En az 3 hazırlık maçı planlıyoruz. Kamp sonrasında ise 8 Ocak’ta Manisa’ya geçeceğiz ve 10 Ocak’ta oynanması beklenen Akhisar Belediyespor maçı sonrasında takımımız Kastamonu’ya dönecek” şeklinde konuştu.

ERAY VE TANER’İN GÖNDERİLMESİ

Ahmet Baysan, takımdan gönderilen kaleci Eray Çalışkan ile stoper Taner Arı ile ilgili ise, “Takım içerisindeki uyumsuzlukları ve disiplinsiz davranışları nedeniyle böyle bir karar aldık. Bu kararımızı da Galatasaray maçı öncesinde uyguladık. Biz kulüp olarak her şeyden önce uyum içerisinde ve disiplinli hareket etmeye özen gösteriyoruz. Bizim gösterdiğimiz bu özene uymayanlarla yola devam etmemiz düşünülemez. Teknik heyetimizin de bize vereceği rapor doğrultusunda devre arasında takımımıza bazı takviyelerde bulunacağız” dedi.

SPONSORLARA TEŞEKKÜR

Ahmet Baysan, kupa maçlarına özel olarak, takımlarına forma, eşofman, kaban, ayakkabı ve takım elbise alınması konusunda sponsor olan firmalara ve işadamlarına da teşekkür etti.

Baysan, “Kulübümüzün her zaman yanında olan Özel Anadolu Hastaneleri’ne, SFC Orman Ürünleri AŞ’ye, Yüksel Orman Ürünleri AŞ sahibi Ömer Yüksel’e, ÖMA İnşaat sahibi Özhan Arslan’a, Güven Kepçe ortaklarından Nusret Demir’e ve Barutçuoğlu AVM’de faaliyet gösteren Altınyıldız firmasına desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.