“Biz kolaylığa değil zorluğa talip olduk”

tugay civelekoğlu

Sağlık Mil Sen Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu, zor bir süreçten geçen sağlık çalışanlarına yönelik vazifelerini yerine getirmenin gayreti içinde olduklarını söyledi.

“Sendika olarak belki birileri gibi çok paramız yok, çalışanın parasıyla yapılmış makam koltuklarımız, odalarımız ve binalarımız, trilyonluk makam arabalarımız, korumalarımız, danışmanlarımız yok. Ancak Cenab-ı Hakk’a şükürler olsun ki inancımız, gayretimiz, gayemiz, heyecanımız var. Yaptığımız hizmetlerin sonucu bize güvenen yüzbinlerce gönül destekçilerimiz var” diyen Tugay Civelekoğlu, “Bizler ideal insanıyız. Şartlara tabi olmayız. Herkesin kabul etmekten başka çaresinin olmadığı doğrular etrafında buluşmuşuz. İşte bu doğrularımız, hizmetlerimiz, birilerini rahatsız etmiştir. Zaten bizde ilk adımımızı atarken rahatların hepsini rahatsız edeceğimizi yine basınımız yoluyla bütün platformlarda ifade etmiştik” dedi.

Civelekoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Rahatsız ettiğimiz rahatlar, bizleri gerek sahada gerek bürokraside gerekse milletin gönlünde durduramayacaklarını görünce yolumuza yeni dikenler döşemek suretiyle engelleyebileceklerini düşündüler. Lakin unuttukları, biz zaten kolaylığa değil zorluğa talip olmuştuk. Zorluğun içinde de şuan yaşanan herşeyi hesaplamıştık. Çünkü karşımızdakilerin her türlü hileye, baskıya, adaletsizliğe başvuracaklarını geçmişlerinden biliyorduk. Birileri bu durumu yine fırsat olarak kullanmak ve algı yapmak için sendikamızın esasına, ilkelerine, çalışmalarına hiçbir etki etmeyecek bir seçim yenilenmesine dair bir mahkeme sürecini kesinmiş ve çok büyük bir olaymış gibi gösterip, basında açıklayarak, birilerini ihya etmek ve birilerine sadakatlerini göstermek için huzursuzluk ve fitne çıkarmanın peşine düşmüşlerdir. MİL-SEN konfederasyonumuzda hukuka uygun bir seçim atmosferinde seçime giren, ancak seçimi kaybettiği için bunu hazmedemeyen bir şahsın, kendisince malum bir yerlerden aldığı destekle, seçimin yenilenmesi için yargıya yaptığı müracaatında, yargılama halen devam ederken, herşey kesinleşmiş gibi medyaya  servis etmesi, MİL-SEN konfederasyonumuzun ilkeleriyle alakası olmadığını, oportunizmin bütün imkanlarını kullanacak tiynette olduğunu, sendikacılığın hiçbir noktasını taşımadığını göstermektedir. Haliyle bunun gibiler bu toplumun değerlerine ve tercihlerine aynen 28 Şubat sürecinde olduğu gibi saygı göstermediği sürece,  milletin gönlünde makas bulamazlar. Sendikamıza birilerince girdirilmek istenen 28 Şubat mahsulleri ağzıyla kuşta tutsa çalışanların gönlünde de konfederasyonumuzda da yer bulamaz. Semalarda verilen kararın önünde hiçbir kuvvet duramaz. O bakımdan bu şahsın ve bağlantılarının yere göğe sığdıramadığı şuanki sürecin, tarih önünde, kamu çalışanları nezdinde bir nokta mesabesinde dahi kıymet-i harbiyesi yoktur. Adalet mutlaka yerini bulacaktır.Ancak bu süreçte imtihanın gereği olarak yaşanacaktır.Bizler aldığımız ve verdiğimiz her nefesin hesabını vereceğimiz inancıyla mücadelemize devam ediyoruz.”

Tugay Civelekoğlu ayrıca Regaip kandilinin de sağlık çalışanları başta olmak üzere herkese hayırlar getirmesini dilediklerini ifade etti.