“Bize yapılan operasyonu bozacağız”

GMG Kastamonuspor Kulüp Başkanı Enes Ege Aygün, Ankara Demirspor maçıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Zamanı geldiğinde hakkımızı savunmak için sessizliğimizi bozar, gereken ne ise yaparız. Takımımıza karşı bir operasyon var. Bu operasyonu hep birlikte bozacağız” dedi.

Enes Ege Aygün’ün açıklamaları şöyle:

“Oynadığımız Ankara Demirspor maçında bizi yalnız bırakmayan, stadımızı hınca hınç dolduran taraftarlarımıza, Sayın Valimize, Milletvekillerimize ve Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Taraftarlarımızın oluşturduğu ambiyans gerçekten muazzamdı. Her zaman dile getirdiğim bir söz var: ‘Biz büyük bir aileyiz.’ Aile olmamızda bizi bu noktalara getiren en büyük etkendir.”

“GMG KASTAMONUSPOR SAHİPSİZ DEĞİLDİR”
“Takımımız, gerçekten çok iyi bir futbol ortaya koydu. Oyuncularımıza da şahsım tüm Kastamonulu hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Ancak ne yazık ki, dünkü müsabakada hakkımız yenildi. Bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları yapacağımızdan hiç kimsenin endişe olmasın. Kastamonu şehri ve bu şehrin takımı GMG Kastamonuspor asla sahipsiz değildir. Oynadığımız karşılaşma maalesef utanç vericiydi. Verilmeyen net penaltımız ve sayılmayan 3 golümüz tüm futbol otoriterleri tarafından tepkiyle karşılandı.

Bunun yanı sıra maçı yöneten orta hakemin kendisine ait sosyal medya hesabından Bandırmaspor ve Balıkesir sayfalarını takip etmesi, o sayfalardaki paylaşımları beğenmesi tam anlamıyla trajikomik bir olaydır. Şunu belirtmek isterim ki bizim sessizliğimiz ve sükunetimiz kimseden korktuğumuzdan değil, sadece saygımızdandır. Zamanı geldiğinde hakkımızı savunmak için sessizliğimizi bozar, gereken ne ise yaparız.”

“ŞAMPİYONLUK İNANCIMIZDAN VAZGEÇMEDİK”
“Tüm bu dış olumsuz etkenlere rağmen sezon devam ediyor. Özellikle takımımız çok iyi bir futbol oynamasına rağmen, haksız ve mesnetsiz yazılara da maruz kaldı. Bunları kesinlikle kabul etmiyorum. Haksız ve mesnetsiz eleştiriler yaparak, camiamız içerisinde huzursuzluk çıkartmak isteyen kişilere bu zamana kadar gerekli cevabı verdik, bundan sonra da vereceğiz. Şampiyonluk inancımızdan da asla vazgeçmedik. Matematiksel olarak şansımız devam ediyor. Dün ki mücadeleyi diğer kalan maçlarımızda da gösterirsek sezon sonunda hedefimize İnşallah ulaşacağız.Bu süreçte daha da çok birbirimize sahip çıkmalı, ‘biz’ anlayışını daha çok benimsemeliyiz. Çünkü sizlerde son haftalarda şahit oluyorsunuz ki takımımıza karşı bir algı operasyonu var. Bu operasyonu hep birlikte bozacağız. Yolumuz uzun ve meşakkatli ama bu yolda biriz tekiz.”