Borsa ile Halkbank arasında protokol

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere başlatılan “paraf kredi kartı tedarik zinciri finansmanı projesi” kapsamında Kastamonu Ticaret Borsası ile Halkbank arasında protokol imzalandı.

Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirilen finansman protokolünde Ticaret Borsası yönetim kurulu başkan yardımcısı Ömer Yüksel, Meclis üyesi Tarık Altıkulaç, Türkiye Halkbankası Şube Müdürü Ahmet Erkoç ile Genel Sekreter Emre Uzer hazır bulundu.

Şube müdürü Ahmet Erkoç bu protokolün Ticaret Borsası üyelerinin ticari faaliyetlerini devam ettirmeleri noktasında katkı sağlayacağını, alım-satım işlemlerinin halk bank garantörlüğünde gerçekleştirilerek tahsilat konusunda her iki tarafın da riskini sıfıra indirmeyi, esnek vade ve taksit imkanları ile daha fazla satış yapabilme imkanı tanıdıklarını ifade etti.

Ömer Yüksel ise “Alıcı ve satıcı arasında güvenli ticaret sistemi kurmayı sağlayan “paraf kart” ile üyelerimiz alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajlarından yararlanacak. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü acıyoruz. Üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar.  Daha fazla dayanışma ruhuna ihtiyacımız olduğu böyle bir dönemde Halkbank ile yaptığımız bu protokolle üyelerimiz nakit akışlarını rahatlatmış olacaklar. Üyelerimizin bu avantajlı finansman imkânından faydalanmaları menfaatlerine olacaktır. Halkbankasının değerli temsilcilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle imzalanan protokolün tüm üyelerimize ve KOBİ’lerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.