“Bu bayrak bize emanet”

AK parti Gençlik Kolları’ndan 15 Temmuz etkinliği

AK Parti Kastamonu Gençlik Kolları’nca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında “Bu Bayrak Bize Emanet” adlı anma programı düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programda, Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, programda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişiminin unutturulmaması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Bu bir yıl içesinde 15 Temmuz’u hafife alma gayreti içerisinde olanlar vardı. Son dönemde bu biraz daha arttı. Sergileri hep birlikte izledik. Hepimizin gözünün önünde olan şeyleri bu millete unutturmaya çalışıyorlar. Hafife aldırmaya çalışıyorlar. Sanki o uçak, o helikopterlerden, o tanklardan milletimizin üzerine ateş açılmamış, sanki 250 şehit vermemişizcesine bu işgal girişimini sulandırmaya çalışanlar var. FETÖ’nün ‘kontrollü darbe’ gibi saçma sapan şekilde ortaya koyduğu materyalleri kullanan siyasi partiler var. Başta CHP var. Bu ‘kontrollü darbe’ söylemini ortaya koyan Fetullahçı Terör Örgütü’dür, onun örgüt üyeleridir ve Amerika’daki haindir. Bunu ana muhalefet partimiz kullanmaya devam ederse bir şekilde FETÖ’nün kendini savunma gayretine destek vermiş oluyor.”

Belediye Başkanı Tahsin Babaş da 15 Temmuz’da şehit olan Mehmet Yılmaz’ın isminin yapımı devam eden bir parka verileceğini belirtti.

Mehmet Yılmaz’ın ağabeyi Dursun Yılmaz da 15 Temmuz’da milletin vatanı uğruna ölümü göze aldığını ifade ederek,  “Vatandaşlarımız kendi halkına namlu doğrultan bu hainlere geçit vermedi. Rabb’im bu kutsal vatanı böldürtmesin. Ay yıldızlı bayrak göklerden inmesin. Biz bir bütünüz, biz Türkiye’yiz.” dedi.

Konuşmaların ardından Mehmet Yılmaz’ın annesi Safiye Yılmaz ve ağabeyi Dursun Yılmaz tarafından AK Parti Kastamonu Gençlik Kolları üyesi Ertuğrul Demirel’e Türk bayrağı teslim edildi.

Öte yandan, program kapsamında 15 Temmuz şehitlerini temsil eden 250 bayrak, 81 ilden seçilen 250 genç tarafından Ankara’ya götürülecek. 15 Temmuz’da Ankara’ya gelecek gençler aynı gece TBMM’de düzenlenecek özel programda 250 Türk bayrağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edecek.