“Bu davada görev almak en büyük mirastır”

  • MHP Merkez İlçe Kongresi sonrasında ilçe başkanlığına seçilen Ayhan Özmen, “Yaklaşık 14 yıl teşkilatlarımızda görev yaptım. Ben bu davanın herhangi bir yerinde görev almayı, çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras olarak görüyorum. Bizlere düşen görevin zor olduğunu ama buna da hazırlıklı olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Parti Merkez İlçe Kongresi dün yapıldı. Ayhan Özmen, tek aday olarak katıldığı genel kurulda MHP Merkez İlçe’nin yeni başkanı seçildi. Kongre süreçleri öncesinde MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin’in istifası sonrasında bu göreve getirilen Emin Hakan Yılmaz da işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek kongrede aday olmayacağını açıklamıştı.

Kastamonu Belediyesi Kuzeykent Konferans Salonu’nda düzenlenen genel kurula MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, MHP MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı, MHP İl Başkanı Emin Çınar, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, İGM Başkanı Güray Parçal, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Yurt, Nuray Çolak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Divan Başkanlığını Kadir Şekerci, yardımcılığını Tarık Ziya Çağılcı ve Katip üyeliğini de Hasan Eyüpoğlu’nun yaptığı genel kurulda Emin Hakan Yılmaz, Kadir Şekerci, Ayhan Özmen, Galip Vidinlioğlu ve Emin Çınar birer konuşma yaptı.

Merkez İlçe Başkanlığı görevini devreden Emin Hakan Yılmaz’ın selamlama konuşmasının ardından MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, “Pandemi sürecinde her şeyi devletten beklemeyeceğiz. El birliğiyle bu sürece katkı sağlayacağız. Üzerimize düşen en ince ayrıntıyla devletimize destek olacağız. Bu hafta Cuma hutbesinde hoca efendi bir şey ifade etti; ‘Allah korusun üzerimizde bu virüsten olabilir, farkında olmayabiliriz ancak biz ayakta geçiriyoruz karşımıza bulaştırabileceğimiz herhangi bir vatandaşın bundan etkilenmeyeceği anlamına gelmiyor’. Bu konuda özellikle birbirimize katkıda bulunacağız. Kongremizde her türlü tedbiri almaya gayret ediyoruz. Bu noktadan hareketle; kısa ve öz tutarak çoğu kişiye konuşma vermeden, konuşmaları kısıtlı bir şekilde yaparak kongrelerimizi hayırlısıyla tamamlamaya çalışacağız” dedi.

Ayhan Özmen

Tek aday olarak genel kurula katılan Ayhan Özmen ise şunları söyledi:

“Bugün 12 Eylül darbesinden sonra ilk idam edilen ülkücü şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu’nun yıldönümü, buradan onun yazdığı mektubu okumak isterdim ama bitiremeyeceğimi bildiğim için kalkışmadım. Ben onun nazarında bütün ülkücü şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onu katledenleri vicdanlarımızda asla affetmeyeceğiz. 2000 yılında yapılan Merkez ilçe kongresinde İsmail Hakkı Özcebeci başkanlığında yönetim kurulu üyeliği yaptım, Ahmet Yavuz başkanlığında da yönetimde yer aldım. Sonrasında Dursun Ergin yönetiminde Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum ve yine Dursun Ergin başkanlığında oluşan İl Başkanlığı’nda iki dönem il ikinci başkanı olarak görev yaptım. Yaklaşık 14 yıl teşkilatlarımızda görev yaptım. Ben bu davanın herhangi bir yerinde görev almayı, çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras olarak görüyorum. Bizlere düşen görevin zor olduğunu ama buna hazırlıklı olduğumuzu düşünüyorum. Sayın Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli ve Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda yönetim kurulumuzla birlikte eksik olan milletvekilliklerine ulaşıp çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Sizlerle bu hedeflere ulaşacağımızdan hiçbir şüphem yok. Birçok kez gördük ki teşkilatlarımızla gönüldaşlarımız bir olduğunda başarmamız kazanmamız çok daha kolay oluyor. Bizlerde bu bilinçle bir olmak beraber olmak düsturuyla hareket edip başaracağız”

Rahmi Galip Vidinlioğlu

Dağlık Karabağ’a değinerek ve Bahtiyar Vahapzade’den şiirler okuyarak sözlerine başlayan Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu ise “Bugün, Karabağ’da yükselen bir ses var. Turan eller var olsun. Biz içimizdeki sıkıntıları kendi içimizde çözeriz. Paylaşmadık neyimiz var. Bilge liderimizle bu memleketin sigortasıyız. Bizim derdimiz bizden büyük. Bu milletin her derdi bizim derdimizdir. Rabbim bilge liderimize güç kuvvet uzun ömür versin. Yeni göreve gelecek arkadaşlara hayırlı hizmetler yapmak nasip olsun” diye konuştu.

Emin Çınar

MHP İl Başkanı Emin Çınar ise kongrede şunları söyledi:

“Bugün de 20’nci ilçemiz olan Merkez İlçe kongremizi gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Bu kongremizle inşallah Kastamonu’da bütün kongrelerimizi tamamlayıp, il kongremizi gerçekleştireceğiz. Daha önceden görevde bulunan değerli il başkanım ve ilçe başkanlarım da Kastamonu’da ve ilçelerimizde Milliyetçi Hareket Partisi adına elde edilmiş olan Mahalli İdareler ve İl Genel Meclisi başarılarından dolayı görev almış bütün arkadaşlarımı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Biz, göreve geldiğimiz günden itibaren bu bilinç içerisinde MHP adına Mahalli İdareler’de elde etmiş olduğumuz yüzde 74’lük hizmet oranıyla birlikte inşallah önümüzde yapılacak olası genel seçim ve mahalli idareler seçimlerinden bu başarıların daha da arttırılması noktasında arkadaşlarımızla beraber bu çalışmaları gerçekleştireceğiz.  Ben özellikle geçmiş dönemdeki genel seçimlerde Kastamonu’da bir eksiğimiz olan milletvekilliğiyle alakalı olan kısmı da kongre süreçleri sonrasında yapılacak il kongremiz ve yapılacak çalışmalarla beraber bu eksiği de Kastamonu’da MHP olarak önümüzdeki genel seçimlerde birinci parti olarak, Kastamonu’da Milliyetçi Hareket Partisi olarak temsil ederek bu noktadaki eksikliğimizi gidermenin gayreti içerisinde olacağız. Parlamento da Milliyetçi Hareket Partisi eksikliğimizi Kastamonu’da fazlasıyla gidermeye çalışacağız.”

Seçimlere tek aday olarak giren Ayhan Özmen, MHP Merkez İlçe Başkanı seçilirken, yönetiminde Muzaffer Bal, Erhan Bıyıklı, Seyfettin Reçber, Mustafa Paskal, Hakkı Yavuz, Yunus Öz, Mehmet Büyükmehmetoğlu, Sinan Bahçacıoğlu, Kadir Çavdarcı, Feridun Gügük, Şamil Emre Çiftci, Rafet İpek, Müjdat Çatal, İhsan Yılıkoğlu, Metin Sağıroğlu, İlhan Özkul, Ahmet Sarıoğlu ve Kenan Simsar yer aldı.

MHP’nin ilçe kongreleri sonrasında ilçe başkanları şöyle oluştu:

Merkez ilçe Ayhan Özmen,  Abana Hasan Özlü, Ağlı Yaşar Yılmaz, Araç Hilmi Büyükbayram, Azdavay Akif Özdemir, Bozkurt Müjdat Kalkan, Cide Şaban Yıldırım, Çatalzeytin Hüseyin Aydemir, Daday Mustafa Levent Uğuzbalaban, Devrekâni Aydın Başabaş, Doğanyurt İbrahim Parlak,  Hanönü Metin Arıkan, İhsangazi Orhan Hatıl, İnebolu Engin Uzuner, Küre Onur Uysal, Pınarbaşı Mesut Pınar, Seydiler Aptulmuttalip Karagöz, Şenpazar Umut Eser, Taşköprü Mustafa Arabacı, Tosya Mustafa  Dündar Özurgancı.

Cengiz MUHZİROĞLU