"Bu havayı kolay kolay bozdurmayız"

Kastamonuspor 1966 Başkanı Metehan Babaş, Etimesgut Belediyespor maçından 3 puanla ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyledi.
Sistemli bir mücadele ortaya koyduklarını söyleyen Metehan Babaş, “90 dakika boyunca takımımızın baskı yediği de oldu ama takım oyununu bozmadık, sistemin dışına çıkmadık. Savunmada ve ileri bölgede herkes kendisine verilen görevi yerine getirdi. Yerinde hamlelerle, futbolcuların bireysel yetenekleriyle de iki gol bulduk. Takımımız aynı puanda olduğumuz takımla deplasmandaki karşılaşmadan 3 puan ile döndü. Kastamonuspor 1966 olarak mutluyuz. Gün geçtikçe grafiğimiz yükselecektir. İkinci devrede 5 haftayı geride bıraktık. Ligin ikinci devresinde oynanan karşılaşmalara bakıldığında, 4 galibiyet 1 beraberlik ile devrenin lideri biziz. Ligin ilk devresinde deplasmanda oynadığımız zorlu takımları bu devre sahamızda konuk edeceğiz; Gümüşhane, Ankaragücü, Karşıyaka gibi” diye konuştu.
Karşılaşmada kendilerini yalnız bırakmayan kırmızı siyahlı taraftarlara da teşekkür eden Başkan Metehan Babaş, “Etimesgut maçına Kastamonu’dan gelen, Ankara’da bulunan hemşerilerimiz, bizi yalnız bırakmadılar. Onlara çok teşekkür ediyorum, takımlarının her zaman yanında oldular. Bundan sonraki maçlarda da hem taraftarımızın, hem Kastamonu’daki iş adamı ve esnafımızın, siyasilerimizin; hepsinin birlik ve beraberliğiyle daha iyi yerlere ulaşacağımıza inancım tamdır. Kastamonuspor, Kastamonu’nun ortak değeridir; hiç kimsenin tekelinde değildir. Herkesin memleketinin değeri ve markası olan bu takımın yanında olmasını arzuluyoruz. İş adamlarımız, siyasilerimiz, Kastamonu’da faaliyet gösteren fabrikalarımız; sonuçta bu memleketin bir değeridir, hep birlikte sahip çıkmalıyız. Geldiğimiz noktada hiç kimse desteklerini esirgemiyor, onun için de teşekkür ediyorum. İkinci devre güzel bir hava yakaladık, önemli olan bu havanın devamını getirebilmek. Onun için elimizden gelen ne varsa, var gücümüzle çalışacağız. İki yıldır nasıl başarılı olabildiysek, bu dönem de play-off potasına girip başarı elde etmek istiyoruz” dedi.
Teknik heyete ve futbolcularına da teşekkür ettiğini söyleyen Metehan Babaş, “Teknik kadromuza, sahaya yüreğini koyan futbolcularımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Takımı tam anlamıyla sahiplendiler. Takım ruhu oluştu. Artık tesislerde birlik beraberlik, kaynaşma havası bile bambaşka. Bu bizi de motive ediyor, bizim de enerjimizi arttırıyor. Yönetim olarak biz daha da bu işe sıkı sarılıyoruz. Tüm futbolcularıma teşekkür ediyorum” dedi.
Devre arasındaki disiplinli çalışmanın meyvelerini topladıklarını da söyleyen Metehan Babaş, “İkinci devre 11 futbolcu gönderip 16 futbolcu kadrosuna dahil eden başka bir kulüp yok. 19 günlük kamp sürecini tam anlamıyla iyi geçirdik. Transferleri son gününü bekletmeden, eksik gördüğümüz noktalara transferler gerçekleştirdik. İkinci Lig’den hiçbir ekip bizim gibi yurt dışına gözlem ekibi gönderip de tarama içerisine girmedi. İzlenene futbolcuların kamp döneminde takıma adapte olması yönünden yoğun çalışmalar yapıldı. Gelinen noktada aranan futbolcular bulundu. Süper Lig tecrübesi olan sporcuları, 1’inci Lig’den gelen sporcuları kattık bünyemize. İster istemez Kastamonuspor 1966 karşısına çıkan takımların oyuncuları bilenerek geliyorlar, daha bir motive geliyorlar. Nasıl geçen sene biz kupada Galatasaray’a, Kasımpaşa’ya karşı motive oynadıysak; şimdi rakiplerimiz de bize karşı motive olarak geliyorlar” diye konuştu.
Birlik ve beraberliğin maddiyattan daha önemli olduğunu da söyleyen Metehan Babaş, “Bazı şeyler maddiyatla da olmuyor. Birlik, beraberlik ve ekip işi önemli. Hocasından, malzemecisine, masörüne kadar çok büyük bir ekip işi. Şu anda bu ekibi kurduk. Bunun meyvelerini de yavaş yavaş alıyoruz. Önemli altını çiziyorum: Bu takım Kastamonu’nun ortak değeridir, Kastamonu’nundur, Kastamonu’nun markasıdır; herkes sahip çıkmalıdır” dedi.
Her maçın kendileri için bundan sonra final olacağını da söyleyen Metehan Babaş, “Bizim için artık her maç final havasında olacak. En alt sıradaki takım da gelse, lider takım da gelse kazanmak için oynayacağız. Önemli olan başarı grafiğimizi bozmamak. Öncelikli hedef play-offa kalabilmek. Play-offa kaldığımız zaman; tam anlamıyla oturmuş takım, sistemi oturmuş takım, tecrübeli futbolcular ve yanında dinamik futbolcuların kaynaştığı bir takım olacak. Takımın dinamizmini bozacak hiçbir unsur yok. Alternatifli bir kadromuz var, zengin bir kadro kurduk. Play-offa kalmak için nasıl mücadele gösteriyorsak, çıkmak için de mücadele göstereceğiz. Tesislerde en ufak sorunumuz yok, futbolcularımıza borcumuz yok, bu birlik beraberlik yakalandı. Bu havayı da kolay kolay bozdurmayız” şeklinde konuştu.