Bu lig zor gidecek!

Pandemi altında gerçekleşecek olan Misli.com 2.Lig’de ligler istenildiği gibi başlayamadı. Temsilcimiz GMG Kastamonuspor ile Karacabey Belediyespor arasında oynanması gereken karşılaşma, maçın hakemlerinin Covid-19 testlerinde yaşanan sıkıntı nedeniyle bugüne ertelendi.

Gazi Stadı’nda dün oynanması gereken karşılaşma, müsabakanın dördüncü hakemi Demokrat Özgür Güneş’in Covid-19 testini kan testi olarak yaptırması, PCR (burun sürüntüsü) şeklinde yaptırmaması, TFF’nin de bunu kabul etmemesi üzerine iptal edildi.

MAÇ ÖNCESİ HAKEM DEĞİŞMİŞTİ

Karşılaşma öncesinde müsabakanın hakemlerinde değişiklik yapılmıştı. Maçta daha önce dördüncü hakem olarak görev alacağı açıklanan Deniz Sercan Akgül’ün testinin pozitif çıktığı ve bu nedenle müsabakaya Demokrat Özgür Güneş’in görevlendirildiği öğrenildi.

KARŞILAŞMA BUGÜN OYNANACAK

Ertelenen karşılaşma bugün yine aynı saatte oynanacak. Karacabey Belediyespor, erteleme nedeniyle bir gün daha ilimizde kaldı. Gazi Stadı’ndaki karşılaşma bugün yine saat 15.30’da oynanacak.

FEDERASYONA TEPKİ

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligin ilk haftasından hakemlerin testlerini dahi kontrol altına alamaması, akıllara bu ligin bu şartlar altında nasıl tamamlanacağı sorusunu getirdi.

RESMİ AÇIKLAMA YOK

Ligin ilk haftasında yaşanan bu gelişme nedeniyle TFF temsilcileri konuyla ilgili bir açıklama yapmaktan kaçındı. Maçın ertelenme gerekçesini dahi kamuoyuna net bir şekilde açıklamak istemeyen TFF’nin, yaşanan bu gelişmelerden sonra bundan böyle benzer durumlarla karşılaşmamak adına nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu.