Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu… KAPANAMADIK!

Tam kapanma ile cadde, sokak ve meydanlarda asgariye düşürülmesi hedeflenen insan yoğunluğu, fatura ödemelerinde ertelemeye gidilmemesi ve bunun yanı sıra ödeme noktalarının çoğunun kapalı tutulması nedeniyle kentin belirli noktalarında oluşan ödeme kuyruklarıyla normal dönemdeki yoğunluğun da üzerine çıktı. Ortaya çıkan tablo, “Olmaz böyle şey! Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” dedirtti.

42 iş kolunun tam kapanma kısıtlamalarından muaf tutulmasının yarattığı hareketliliğin yanı sıra özellikle PTT ve banka şubeleri önlerinde oluşan kuyruklar, alınan tedbirlerin ve günlerdir işyerlerini açamayan esnafın ortaya koyduğu çabaların boşa gideceği endişesi yarattı.

PTT’nin yalnızca merkez şubesinin açık, mahallelerdeki şubelerin ise kapanma süresince kapalı olması belirli noktalardaki yoğunluğu katlayarak artırdı. Bayram öncesi hem para çekmek, hem de faturalarını ödemek isteyen yüzlerce vatandaş PTT’nin merkez şubesine akın etti. Vatandaşlar, mahallerdeki şubelerin kapalı olması nedeniyle tam kapanma döneminde insan hareketliliğinin azalması gerektiği yerde daha da arttığına dikkat çekti.