“Bu yıl kesenin ağzını açtık”

Hentboldaki temsilcimiz Kastamonu Belediyespor’un en büyük destekçisi olan AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü, Hentbol Gazete’ye açıklamalarda bulundu.

Belediyespor’un her yıl hedef büyüttüğünü söyleyen Hakkı Köylü, “Hentbol güzel, estetik spor. Çok seviyorum bu branşı. İyi işler yaptık kısa zamanda. Avrupa’da final ve yarı finaller oynadık. Hedefi her yıl büyütüyoruz. Avrupa’da kupayı müzemize getirmek istiyoruz” dedi.

Antrenör görüşmeleri ve Belediyespor’un da ismimin karıştığı ceza olayı ile ilgili de konuşan Hakkı Köylü, “Antrenör konusunda son durum henüz imza attırmadık . Danimarkalı antrenör ile görüşmeler devam ediyor . Olmazsa B planımız mevcut. Belki de yerli bir antrenör ile devam edebiliriz. Kastamonu hentbol kültürü gelişmiş güzel bir şehrimiz. Hedefimiz ülkemizde bir ilki gerçekleştirmek.

Açık konuşalım yapılmaması gereken hataları da yaptık. Mesela salonumuzda İstiklal Marşımız okundu. Siyasi içerikli pankartlar asıldı. 22 bin Euro ceza yedik. Milli maç olmadığı için EHF kuralları gereği İstiklal Marşımız okunmaması gerekirmiş. Yine son günlerde yaşanan şike olaylarının Kastamonu Belediyespor ile kesinlikle ilgisi yok. İlgisi olmayan birinin işgüzarlığı sadece” dedi.

Bu yıl kesenin ağzını açtıklarını da söyleyen Hakkı Köylü, “Ülkemizde hentbol zayıf durumda. Destek çok az. İddaa gelirleri de diğer spor branşlarının altında. Kesinlikle arttırılmalı. Bu yıl da Kastamonu olarak kesenin ağzını açtık. Üst perdeden gitmek istiyoruz. Hedefimiz hep yukarı. Alt yapı da zamanla güçleneceğiz. Liglerimizde fazla çekişme yok ! Geçen sezon takımı ikiye bölsek A ve B takımımız ilk iki sırayı alabilirdi. Belli başarı elde etmek için yabancı oyuncu takviyesi şart. Futbolda 10 yabancı oynuyor, hentbolda da Avrupa arenasında başarı için yabancı oyuncu gerekir” diye konuştu.