Budamış’ta altyapı maratonu

Şehrin en yeni mahallesi Budamış’ın altyapı sorununu çözecek projede çalışmalar aralıksız sürüyor. Belediye BaşkanıVidinlioğlu, altyapının önemini çok iyi bildiklerini, o nedenle de öncelikli ağırlığı bu projelere verdiklerini belirtti ve 7 milyon TL maliyetli Budamış projesinin 500 gün içinde tamamlanacağını söyledi.

 

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Budamış Mahallesi’nin altyapı sorunun çözecek projede çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

“Altyapı şehirlerin atar damarıdır” diyen ve bir buçuk yılda alt yapıya toplam 25 Milyon TL’lik yatırım yaptıklarını belirtenVidinlioğlu, Budamış Mahallesi’nde geçtiğimiz ay başlayan kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Vidinlioğlu, çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

“12 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke hattı yapımı 500 gün içerisinde tamamlanacak. Yaklaşık 7 milyon TL’lik bir projeden bahsediyoruz. Alt yapının şehirlerin atar damarı olduğunu ifade etmiştim. Geçtiğimiz yıl içerisinde bazı illerimizde felaketler meydana geldi. Altyapı sıkıntıları gün yüzüne çıktı. Biz altyapının önemini çok iyi biliyoruz. Bundan dolayıdır ki şehrimizde altyapı sıkıntısı olan bölgelerde göreve geldiğimiz an itibariyle çalışmalar başlatmıştık. Bugüne kadar altyapıya 25 milyon TL’lik yatırım yaptık. Altyapıya yapılan yatırım pek görülmez ama şehir için büyük önem taşır. Budamış Mahallesi’nde İller Bankası Genel Müdürlüğü ve İller Bankası Bölge Müdürlüğümüz ile uyum içerisinde çalıştık. İnşallah bu proje en kısa sürede tamamlanacak. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Vidinlioğlu, açıklamasının sonunda, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Tosya yolu mevkiinde örnek bir altyapı çalışmasını da tamamladıklarını da hatırlattı.