“Bunu bir ekip maksatlı yapıyor”

• AK Parti milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Çelik, bir süredir ortalıkta yaygın olarak dolaşan ve Başkan Tahsin Babaş’ın Belediye Meclisi’nde cevaplama gereği duyduğu “kayyum” söylentisinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, konuya tepki gösterdiler.

• Köylü, “Kastamonu Belediyesi’nin kayyumu da başkanı da Tahsin Babaş’tır. İtirazı olan varsa gelsin” derken, Çelik ise “Aslı astarı olmayan dedikodular duyuyoruz. Hizmetleri gölgelemek istiyorlar. Bunu bir ekip maalesef maksatlı bir şekilde yapıyor” dedi.

Şehirde ve sosyal medyada bir süredir yaygın olarak dolaştırılan “Belediye’ye kayyum atandığı, Babaş’ın imza yetkisinin elinden alındığı” şeklindeki söylentilere AK parti milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Çelik sert tepki gösterdi.
Köylü ve Çelik, Belediye’nin yeni hizmet araçları ve iş makinelerinin hizmete alınış töreninde yaptıkları konuşmalarda, Başkan Tahsin Babaş’ın Belediye Meclisi’nde cevaplama gereği duyduğu “kayyum” söylentisinin gerçeği yansıtmadığını, hizmetleri gölgelemek amacıyla maksatlı olarak çıkarıldığını söylediler.

Hakkı Köylü, törendeki konuşmasının konuyla ilgili bölümünde, “Bu kadar hizmet yapılırken, bazı insanların eleştiri de yapma hakkı varken, ne olduğu belli olmayan bazı kişiler Kastamonu Belediyesi’ne kayyum atandığından bahsettiler. Bunu ortaya attılar. Şu sözlerim dikkatlice dinlensin, Kastamonu Belediyesi’nin kayyumu da başkanı da Tahsin Babaş’tır. İtirazı olan varsa gelsin” ifadesini kullandı.

Konuşması sırasında aynı konuya değinen Metin Çelik de, “Aslı astarı olmayan dedikodular duyuyoruz. Bu hizmetleri gölgelemek istiyorlar. Bunlara takılmayacağız. Bunlarla vakit kaybedecek zamanımız yok. Bunlar yıpratmak için yapılır. Çünkü hizmetlere söyleyecek bir şey yok. Kastamonu’ya dışarıdan gelenler değişimi çok net görüyor. Bunu bir ekip maalesef maksatlı bir şekilde yapıyor” dedi.