Büyük özveri; mutlu son

Hem spor, hem de spor turizmi anlamında kentin önemli ihtiyacını karşılayan yeni spor salonumuzun açılışı, Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden takımımız Belediyespor’un EHP Kupası maçıyla kapılarını açtı.

Büyük özveri gösterilerek gerçekleştirilen olağanüstü çabayla bu maçın ve bundan sonraki maçların oynanabileceği duruma getirilen Avrupa maçları kriterlerine uygun Merkez Spor Salonu’nun yalnızca çevre düzenlemesi ile içerisindeki küçük işleri kaldı.

 

Spor salonu ilk kez Kastamonu Belediyespor’un MKS PerlaLublin’e karşı mücadele ettiği Avrupa maçında kapılarını açtı. Spor salonunun bu müsabakaya ev sahipliği yapabilmesi için son birkaç gündür büyük bir özveriyle çalışma gerçekleştirdi. EHF kriterlerindeki tek spor salonunun yeni Merkez Spor Salonu olması nedeniyle bu müsabaka öncesinde çalışmalar hızlandırıldı. Spor salonu yetişmeyecek olsaydı Kastamonu Belediyespor, Avrupa maçını başka bir ilde oynamak durumunda kalacaktı.

İlimizde büyük spor organizasyonlarının da düzenlenebilmesi için büyük önem arz eden Kastamonu Merkez Spor Salonu, 2 bin 575 seyirci kapasitesine sahip. Spor salonunun maliyeti 52 milyon lira. 18 bin metrekare kapalı alanı olan salon, istenildiği 3 basketbol antrenmanına aynı anda ev sahipliği yapabiliyor. Salonda ayrıca 4 antrenman salonu, 2 fitness salonu, 218 metre koşu pisti ve 64 araçlık kapalı otopark bulunuyor.