Çatak Kanyonu’nda 97. yıl geçişi

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NIN 97. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARI ÇERÇEVESİNDE TRAKYA KANYON TOPLULUĞU, ÇATAK KANYONUNU GEÇEREK ZAFER KUTLAMASI YAPTI. SPORCULAR, KANYON GEÇİŞİ SIRASINDA ŞEHİTLERİN RUHUNA ATFEN TÜRKÜLER DE SESLENDİRDİ. (ÇAĞLAR KARASET/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'da adrenalin tutkunları, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Çatak kanyonunu geçerek zafer kutlaması yaptı. Sporcular, kanyon geçişi sırasında şehitlerin ruhuna atfen türküler de seslendirdi.

Trakya Kanyon Topluluğu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü kutlamalarıkapsamındaÇatak Kanyonu’nda “saygı geçişi”gerçekleştirdi.

Azdavay’da Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek tarafından karşılanan topluluk, ilçeye bağlı Başören köyünde kahvaltı yaptı. Sporcular bir süre dinlendikten sonra Azdavay Belediye Civelek’inde katılımıyla Çatak Kanyonu’nun girişi olan Kayabaşı köyü Nalbantoğlu Mahallesine geçti.

Burada kanyona girişi için hazırlık yapan ekip, hazırlıklarını tamamladıktan sonra 6 kilometre uzunluğundaki Çatak kanyonuna giriş yaptı. Zorlu etap ve parkurlardan şehitlerin ruhuna ithafen türküler seslendirerek geçen sporcular, yaklaşık 6 kilometre kanyonda ilerleyerek Pınarbaşı ilçesine bağlı saklı cennet Ilıca Şelalesine ulaştı. Ilıca Şelalesinde bir süre dinlenen sporcular, daha sonra araçlarla Azdavay ilçesine kamp yaptıkları Başören köyüne ulaştı. Burada piknik yapan ekip, gece kamp alanında konakladıktan sonra ilçeden ayrıldı.

Geçiş sonrası konuşan sporcuları, “30 Ağustos Zafer Bayramında Çatak Kanyonu’nu geçmekte bizlere destek olan Azdavay Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Azdavay’ın da tanıtımına, ileriye dönük turizmine de bir katkımız olduysa ne mutlu bize” dediler.

Çağlar Karaset  – İHA