Çelebioğlu: "Gezici’nin iki anketörü gözaltına alındı”

CHP Kastamonu Birinci Sıra Milletvekili Adayı H. Selami Çelebioğlu, Gezici Araştırma Şirketi’nin ilimizde seçim anketi yapmaya çalışan iki mensubunun Devrekani’de gözaltına alındığını açıkladı.
Haber alır almaz konuya müdahil olduklarını ve bir avukat yönlendirdiklerini kaydeden Çelebidğlu, “İktidar partisinin hoşlarına gitmeyen rakamlar ortaya çıkınca toplumu manipüle etmek adına bunların yayınlamasını istemiyorlar” dedi.

CHP Kastamonu Birinci Sıra Milletvekili Adayı H. Selami Çelebioğlu, Gezici Araştırma Şirketi’nin ilimizde seçim anketi yapmaya çalışan iki mensubunun Devrekani’de gözaltına alındığını açıkladı.
Partisinin aday tanıtım toplantısında konuşan Çelebioğlu, “Devrekani’de gezici Araştırma Şirketi’nin 2 anketörü göz altına alındı. Hukuken emniyetin böyle bir işlemi yapması mümkün değil. Vatandaşın birisi anket sorularından hoşlanmamış şikayette bulunmuş. Fakat polisler işlem yapmadığı halde vatandaşın başka yerleri araması üzerine öğrenci olan iki genç bayan anketör gözaltına alınıyorlar ve karakolda korkutuluyorlar. Haberimiz olunca İl Başkanımız bir avukat arkadaşımızı yönlendirdi. Böyle bir ortamda yaşıyoruz. Herkes bir korku içerisinde. Konuşurken ‘telefonunuz mu dinleniyor acaba’ diye düşünüyoruz” dedi.
“OHLAR DÜŞÜYOR BİZ ÇIKIYORUZ”
Gezici Araştırma Şirketi’nin birkaç elemanının İstanbul’da da gözaltına alınmaya çalışıldığını hatırlatan Çelebioğlu, “İktidar partisinin hoşlarına gitmeyen rakamlar ortaya çıkınca toplumu manipüle etmek adına bunların yayınlamasını istemiyorlar. Gezici araştırma şirketi şimdi Kastamonu’nun merkez ve 19 ilçesinde araştırma ve anket yapıyor. Bu sonuçlar 1 hafta sonra yayınlanacak. Demek ki hoşlarına gitmiyor sonuçlar demek ki bir risk görüyorlar. Biz de görüyoruz o sonuçları. Onlar düşüyorlar biz çıkıyoruz. CHP 1 Kasım’da iktidar partisi. Bunu onlar da görüyorlar bunun telaşı ile kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar.”
Çelebioğlu, toplantıdaki konuşmasında ayrıca, bir turizmci olarak Kastamonu’ya Kurşunluhan’ı kazandırdıklarını ve istihdam yarattıklarını hatırlattı, bunun yanı sıra Kastamonu’ya çağrı merkezi teşviki için çaba sarfettiğini kaydetti. Dönemin Valisi Erdoğan bektaş’ın bu konuda Kalkınma Bakanlığı’na bir yazı yazdığını ancak iktidara mensup milletvekillerinin konuya hiç eğilmediğini söyleyen Çelebioğlu, “Milletvekilleri bu çalışmalar sırasında. Ne ile uğraşıyorlardı? Bir cevap verebilecekler mi? Kastamonu’da üniversitenin bir ağırlığı var. Üniversitenin olmasının Kastamonu ekonomisine ciddi bir katkısı var. Üniversitenin tercih edilebilmesi için öğrencilerin gelir seviyesinin iyi olması lazım. Bizim üniversitemizdeki öğrencilerin maddi durumlarının iyi olmadığını düşünüyorum. Desteğe ihtiyaçları var. Bin kişilik çağrı merkezi 4 bin öğrenciye iş olanağı demek. Vardiyalı çalışsalar 5 bin öğrenciye iş imkanı demek. Bu parayı öğrenciler Kastamonu’da harcayacak. Hiç uzun hesaplara gerek yok. Neden bu kadar rahatça yapılacak bir konuda bile hiçbir şey yapmadı. Bu arkadaşlar, şimdi yeniden gitseler ne yapacaklar.13 yılda yapamadıkları neyi yapacaklar. Hangi vaatle gidiyorlar. Bunu çok net bir şekilde Kastamonuluların değerlendirmesi gerekiyor” dedi. CM