Çelik: “İnebolu Cezaevi yeniden yapılacak”

  • AK Parti İnebolu İlçe Kongresi’nde konuşan Milletvekili Metin Çelik, muhalefete yönelik eleştirilerini sürdürürken ilçedeki yatırımlara da değindi; İnebolu-Kastamonu yolunun sürmekte olan çalışmalar tamamlandığında 71 kilometreye düşeceğini söyledi.
  • Cezaevi konusunda bir yanlış anlaşılma olduğunu ve kafa karıştırılmaya çalışıldığını ifade eden Çelik, “Bir zorluktan dolayı, cezaevi yeniden açılmak üzere kapatıldı. İnşaatla ilgili göçme tehlikesi söz konusuydu, risk göze alınamadı ve boşaltıldı. Cezaevi yeniden yapılacak” dedi.

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, İnebolu 7. Olağan İlçe Kongresi’nde Karadeniz’de bulunan doğalgaz rezervine dikkat çekti ve “Türkiye tarihinde ilk defa bu kadar büyük doğalgaz keşfine imza atılıyor. Muhalefet -hayırlı olsun- diyemeyecek noktada. Milletinin değerlerine yabancı bir muhalefetle karşı karşıyayız. Türkiye’nin karşısında duran ülkelerin söylemleriyle işe yaklaşıyorlar. Yunanistan tezleriyle olaylara yaklaşıyorlar. Türkiye, IMF’ye olan borcunu 2013’de bitirdi, bunlar halen IMF ile görüşme halindeler. Bunlar IMF sevici. Bunlar eski Türkiye’nin özleminde. Milletimiz bunların özlemine asla geçit vermeyecek” dedi.

İktidara geldiklerinde 47 kilometre olan bölünmüş yolu 330 kilometreye çıkardıklarını söyleyen Metin Çelik, “Bununla yetinmiyoruz. Biz bu millete hizmet sevdalılarıyız. İnebolu yolu çalışmaları şu anda sürüyor. Çalışmalar tamamlandığında 95 kilometre olan İnebolu yolu 71 kilometreye düşecek” diye konuştu.

İNEBOLU’DAKİ ÇALIŞMALAR

İnebolu’daki çalışmalarına da değinen Çelik, şunları söyledi:

“DSİ yatırımları hayata geçti. İnebolu’daki dere ıslahını AK Parti yaptı.  AK Parti, sağlık altyapısını Kastamonu’da dönüştürdü. Neredeyse tüm ilçelerde devlet hastanelerini yeniledik. Bunun en önemli örneklerinden birisi de İnebolu Devlet Hastanesidir. İnebolu, tomografi cihazına da kavuştu. Sağlıkta bölge hastanesi konumunda hizmetlerine devam ediyor. Ayrıca adliyemizi unutmayalım. Çok güzel bir adliyeyi İnebolu’ya kazandırdık. Cezaevinde de süreç devam ediyor, çalışmalarımız sürüyor. Her şeyi yapan AK Parti, burada cezaevini de hayata geçirecektir. Burada yanlış anlaşılma ve kafa karıştırmaya çalışıyorlar. Bir zorluktan dolayı, cezaevi yeniden açılmak üzere kapatıldı. İnşaatla ilgili göçme tehlikesi söz konusuydu, risk göze alınamadı ve boşaltıldı. Cezaevi yeniden yapılacak. Ayrıca yüzme havuzu protokolü de imzalandı, hayırlı olsun.”