ÇENET: Pınarbaşı doğa ve kanyon turizminin merkezi olmaya aday

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet,  ziyaret ettiği Pınarbaşı’nın son yatırımlarla doğa ve kanyon turizminin en önemli noktalarından biri olduğunu belirtti ve “Kanyonlarıyla, seyir teraslarıyla, yürüyüş yollarıyla, mağaralarıyla, sadece ilimizin ya da yakın çevremizin değil, ülkemizin hatta dünyada ses getirecek, ilgi görecek muhteşem doğal güzelliklere sahip. Bunun için yapılacak yatırımlarla başta ulaşım olmak üzere altyapısını güçlendirmemiz lazım” dedi.

 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet Pınarbaşı, Azdavay ve Şenpazar ilçelerine ziyaretlerde bulundu.

Genel Sekreter Yardımcısı Nida Sinsi ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri MüdürüTuğrul Alp Akdemir’le birlikte ilk olarak Pınarbaşı’na giden ve Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut’u makamında ziyaret eden İbrahim Çenet, daha sonra da Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Kastamonu’nın, Türkiye turizmine  armağanı olan Hormakanyonunda İl Özel İdaresi tarafından yapılan BSK yollar ile otopark alanında inceleme yapan heyet, kanyonda kısa bir gezi yaptıl.

Çenet ziyaret sonunda yaptığı açıklamada, “Kaymakam ve Belediye Başkanımıza nezaketleri ve ilgileri için teşekkür ediyorum.  Pınarbaşı son yatırımlarla doğa ve kanyon turizminin en önemli noktalarından biri olmuştur.Kanyonlarıyla, seyir teraslarıyla, yürüyüş yollarıyla, mağaralarıyla, sadece ilimizin ya da yakın çevremizin değil, ülkemizin hatta dünyada ses getirecek, ilgi görecek muhteşem doğal güzelliklere sahip. Bunun için yapılacak yatırımlarla başta ulaşım olmak üzere altyapısını güçlendirmemiz lazım” dedi.

AzdavaySuğla Yaylası Doğa Turizm Merkezinde inceleme

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet ve beraberindeki teknik heyet ikinci olarak Azdavay ilçesine ziyarette bulundu.

Azdavay Kaymakamı Melih Aydoğan’a makamında yaptığı ziyaret sonrasında hep birlikte Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek’le görüşme gerçekleştirildi. Azdavay Belediyesinin Suğla Yaylasında yapımı devam eden “Atlı Turizm Merkezi”nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen heyete Başkan Osman Nuri Civelek bilgi verdi.

Genel Sekreter Çenet, yapılan yatırımların Azdavay’a turizm anlamında büyük katkısı olacağınıbelirtti ve“Özellikle bisiklet yolu başta olmak üzere Azdavay’ın turizm yatırımlarında kurum olarak katkılarımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir” dedi.

Çenet ve beraberindeki teknik heyet son olarak Şenpazar’a ziyarette bulundu.

Şenpazar Kaymakamı Ahmet Fatih Sungur’un makamında yapılan görüşme sonrasında, Ağlı Kaymakamı Ökkeş Safa Türkoğlu, İhsangazi Kaymakamı Ümit Fırat Böçkün, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan ile birlikte Şenpazar Belediyesinin düzenlemiş olduğu Uluslararası Ressamlar Çalıştayı’ndadüzenlenen resim sergisinin açılışını gerçekleştirdiler.

Açılış konuşmalarından sonra Genel Sekreter Çenet serginin küratörü Aynur Mahmudova Kaplan’la birlikte resimleri inceleyerek ressamlardan bilgi aldı.
Sergi sonunda katılımcı ressamlara sertifika ve yerel ödüllere veren Genel Sekretere Ressam Aynur Mahmudova Kaplan tarafından bir tablo hediye edildi.

Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar tarafından makamında yapılan görüşmede kaymakamlar ile birlikte ilçelerin genel sorunları hakkında görüş alış verişi yapıldı.

İbrahim Çenet Ziyaretler ile ilgili yaptığı değerlendirmede; Pınarbaşı, Azdavay ve Şenpazar ilçelerimize yararlı bir çalışma ve nezaket gezisi yaptık. Gerek Kaymakamlarımız gerekse Belediye Başkanlarımızla devam eden yatırımlar ve geleceğe yönelik projeler hakkında görüşmeler gerçekleştirdik.

Uluslararası ressamların Şenpazar ilçemizde yapmış oldukları resimlerden oluşan sergiyi açmak ve bizzat ressamlarından resimlerinin öykülerini dinleme fırsatı bulduk.

Kaymakamlarımıza, belediye Başkanlarımıza şahsım ve kurumum adına göstermiş oldukları nezaket ve ilgiden dolayı teşekkür ediyorum dedi.