Cengiz Aygün: “Ben görevimi yaptım”

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, TV366’da katıldığı canlı yayında GMG Kastamonuspor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bu sezon ligde kalma hedefini gerçekleştireceklerine inandığını kaydeden Cengiz Aygün, gelecek sezon için ise önemli mesajlar verdi.

GMG Kastamonuspor’un aslanlar gibi oynayarak ligde kalacağını aktaran Aygün, gelecek sezon için ise şehirde sezon öncesi toplantılar yapacağını söyledi.

Cengiz Aygün’ün açıklamaları şu şekilde:

“Bayburt bizden çok daha ufak bir şehrimiz olmasına rağmen, Bayburtlular toplandı Bayburtspor için toplandı 15 milyon parayı topladı ve transfer yasağını kaldırdı. Sayın Vali’nin, Sayın Belediye Başkanı’nın, Sayın İl Başkanlarının katılımıyla Kastamonuspor için başlatılan kampanyada 85 bin lira para toplandı. Özeleştiri yapalım. Herkesi takıma küstürmüşüz. ‘Aman kardeşim futboldan bahsetmeyelim’ diyorlar.

Kastamonuspor en büyük reklamlardan biridir. Kastamonu pastırmasının, sarımsağının şöhreti kadar Kastamonuspor’un da başarısının şöhreti var. Tüm spor dalları için bu böyle ama futbol ayrı bir dünya.”

KALICI GELİR VURGUSU

“Benim sahip çıkmamla nereye kadar gidebilir? Benim de yatırım planlarım var. Kastamonuspor yatırım değil. Buradaki yatırımların hiçbirini geri almak üzere vermiyorum dedim. Kastamonu sporuna kalıcı gelir noktasında tesislerin olduğu alanla ilgili projemiz oldu. Kamu AŞ olsun dedik. Projeden elde edilecek gelirlerle Kastamonu’da spor camiası ayakta kalsın istedik. Belediye Başkanımız tamam dedi, Vali Bey katkıda bulunuruz dedi, Belediye Meclisi’nde bu konu bir dedikoduya ulaştı, olmadı.”

“KASTAMONU’YU KİMSE KÜÇÜMSEMESİN”

“Elazığspor son zamanlarda bir şeylere bulanmaya başladı. Gece saat 11’de Pazarlı futbolcunun Elazığ’ın hocasının yanında ne işi var? Bana birisi bunu izah etsin. TFF’de bu konuda ne yaptı bilmiyorum. Biz çıkıp aslanlar gibi maçı oynayıp kazanalım hakkımızla ligde kalalım. Geçen hafta da Bodrum maçı… Bodrum Başkanı’na mesaj attım, sonra gerek yok dedim. Play-Off’a oynuyorlar, 4 as oyuncuyu almadan Elazığ’a gitmişler. Bunlar hep bir şaibe getiriyor. Elazığlı futbolcular videolar çekerek 4 maçta 4 galibiyet garanti falan diyorlar. Algı açısından olumlu bir şey ama karşıdan baktığında ne oluyor nasıl 4’te 4 garanti olacak, her maçınıza şaibeyle mi bakalım? Bu hafta Kırşehir maçına gidiyorlar onlar da mı size maçı verecek? Elazığlı hemşerilerim sayın Ağar’ın ismini kullanıyorlar, Bodrum’da da kullandılar. Nasıl olsa Yalıkavak’ta marina işletiyor falan diye. Mehmet Ağar böyle bir şeye girmez. Benim bildiğim Ağar delikanlı adamdır böyle bir şeye girmez, girdiyse helal olsun. Ama bu algılar da çirkin oluyor. Kastamonu’yu kimse küçümsemesin.”

“KİMSE KUSURA BAKMASIN BEN GÖREVİMİ YAPTIM”

“TFF Başkanı sevgili Nihat Özemir’e ziyarete gittim, hakemlerle ilgili serzenişi dile getirmek için. Transfer yasağını açmadığımızı, bize Aygün ailesine bunun yakışmadığını söyledi. Bu seneyi hayırlısıyla atlatınca yeni sene için iki tane yol kalıyor. İnşallah bu sene ligde kalmayı garantileyince oturacağız, yeni dönemde ne yapacağımıza hep beraber karar vereceğiz. Herkesle oturacağım, eski başkanlarla konuşacağım. Valimiz, vekillerimiz, il başkanlarımızla konuşacağız. İl bu yıl yaptığı gibi tek başına bırakacaksa o zaman kusura bakmasın ben görevimi yaptım. 20-25 milyon Aygün ailesinin parasını sokağa attım bundan sonrası benim için bitti derim. Bu paralarla Kastamonu’da fabrika yapardım, 3 tane spor lisesi yapardım. Kastamonu’ya değmez mi, değer. Kastamonuspor’un bir üste çıkması bunlara değmez mi değer. Biz bu yıl tekrar devam edeceksek ben 1’inci Lig takımı kurmaya mecburum, başka bir alternatifim yok. Öyle bir takım kuracağız ki bu defa Kastamonuspor’u 1’inci Lig’e çıkartmak zorundayız. Bunu yapamayacaksak bizim devam etmemizin bir anlamı yok.”