Cengiz Aygün merak giderdi: “Kastamonu’ya hizmetten başka gayem yok”

“Kastamonu’nun Cengiz Abisiyim, o kadar”

Ünlü işadamımız Cengiz Aygün, son dönemde Kastamonu’ya olan ilgisinin, bir beklentisi olduğu şeklinde farklı yorumlanmasına açıklık getirmek için düzenlediği basın toplantısında,  “Benim amacım Kastamonu’ya hizmet. Ticari olarak da, siyasi olarak da hiç bir şey yapmayı düşünmüyorum”diye konuştu.

“Ben Kastamonu çocuğuyum ve her Kastamonulu iş adamının yapması gerektiği gibi ben de kendi ilime karınca misali bir şey yapmaya çalıyorum. Başka hiçbir gayem yok. Olmadı ve olmayacak” diyen Aygün “Ben, Kastamonu’nun Cengiz Abisiyim, o kadar” diye konuştu; KSK konusunda da, “Ben inanıyorum ki Kastamonuspor’u bu sene el birliği ile birinci lige çıkartacağız” dedi.

 

 

Ünlü işadamımız Cengiz Aygün, son dönemde Kastamonu’ya olan ilgisinin, bir beklentisi olduğu şeklinde farklı yorumlanmasına açıklık getirmek için düzenlediği basın toplantısında,  “Benim amacım Kastamonu’ya hizmet. Ticari olarak da, siyasi olarak da hiç bir şey yapmayı düşünmüyorum” dedi.

Aygün, Kurşunlu Han’da düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

“Ben, hepinizin bildiği gibi Kastamonu çocuğuyum. Annem, babam Kastamonuludur. Belki biraz ihmal ettim, ama yıllar sonra kalktım, geldim. Arada yine geldiğim oluyordu ama bu kadar sık gelmiyordum. Belki de biraz yaşla ilgili olabilir… 60’lı yaşlara gelince dedik ki, ‘Gidiyoruz. Memlekete ufak tefek, naçizane karınca misali yapılabilecek bir şeyler varsa gidelim, yapalım.’ Tamamen bunu amaç edinerek memleketime geldim.

En çok merak edilen, konuşulan ise; amacımın ne olduğu… Çünkü çok mesaj da alıyorum böyle:‘Niçin geliyorsunuz? Niye bu hayır işlerini yapıyorsunuz? Spor salonu yaptırıyorsunuz, camiydi, çeşmeydi… Sadece burada değil, ilçelerde festivaller de sponsor oluyorsunuz, burada amaç nedir?’ gibi bir sürü soruyla karşılaşmaya başladım. Dolayısıyla bende sizin kanalınızla, bu konu ile ilgili ilk ve son kez bir mesaj vermek istiyorum merak eden hemşerilerime…

Çok net ve açık şekilde belirtiyorum ki, hiçbir siyasi amacım yok. Asla siyaset yapmayı düşünmüyorum. Böyle bir gayem yok. Benim için bu ilde, bu ile hizmet eden hangi parti varsa; AK Parti, MHP, CHP, İyi Parti ve hizmet eden herkes bizim başımızın tacı. Ticari olarak da, siyasi olarak da ilimde hiçbir şey düşünmüyorum. Ben Kastamonu çocuğuyum ve her Kastamonulu işadamının yapması gerektiği gibi ben de ilime karınca misali bir şey yapmaya çalıyorum. Başka hiçbir gayem yok. Olmadı ve olmayacak. Çok net, altını çizerek söylüyorum; ne ticari, ne siyasi. Bu ileride de böyle olacak. Bugüne kadar hiç siyasete girmedim, girmeyi de düşünmüyorum. Bunu da sizler kanalıyla paylaşmak isterim. Ben, Kastamonu’nun Cengiz Abisiyim, o kadar.

KASTAMONUSPOR

Benim onursal başkanı olduğum takım sadece Kastamonuspor değil. Ben Beşiktaşlıyım. BESİAD’ın başkanıyım. Beşiktaş’ın Divan ve Disiplin Kurulu üyesiyim. Ayrıca daha bir çok lig takımına da Gün Medya olarak sponsor olduk. Tabii,Kastamonuspor ilimizin takımı olduğundan benim için önemli. Bugünkü şartlarda Kastamonuspor’un içinde bulunduğu sıkıntıları aşıp, iyi bir yere gelmesi için bir savaş veriyoruz. Ve madem takım diye sordunuz, buradan bütün Kastamonulu hemşerilerime bir mesajım var:

Pazar günü statta çok güzel bir hava vardı. Hepimiz yaşadık bunu ve bu havayı hiç bozmadan devam ettirelim. Burada hepimize, bütün hemşerilerime iş düşüyor. Takımı yalnız bırakmayalım. Olmaz demeyelim. Ben inanıyorum ki Kastamonuspor’u bu sene el birliği ile birinci lig çıkartacağız. Şirketleşme konusuna gelince; şu anda benim kafamda Cengiz Aygün olarak asla böyle bir şey yok. Ben Kastamonupsor’u, Erkan Başkan’ın yönetimiyle beraber daha iyi bir yere gelmesi için, el birliği ile iyi bir nokta yakalamak için çabamı ve yardımımı devam ettireceğim. Benim bir tek Kastamonuspor’a ilgim yok. Kastamonu’nun bayan hentbol takımının da tek sponsoruyuz. Kastamonu’nun bütün amatör liglerinin de sponsoruyuz. Aslında sadece Kastamonuspor öne çıkıyor futbol olduğu için… Yoksa hentbolda süper ligdeyiz ve çok başarılıyız. Dolayısıyla benim şu an için Kastamonuspor için bir şirketleşme, A.Ş.kurma belki 1. Lige çıktıktan sonra, bütün il olarak değerlendirerek, herkesin katkısıyla böyle bir şey düşünülebilir, ama bugün için böyle bir şey yok. Ve buna gerek de yok.

“BU İLİN ÇOK ŞEYE İHTİYACI VAR”

Bundan 5 sene önce Benli Sultan Türbesi’ni komple restore ettirdik. Annem yaşıyordu ve hayratı olsun istedik. Bir kere Kastamonu Evliyalar Şehri. Aslında anlatacak ve konuşacak çok şey var. Bu ilin çok şeye ihtiyacı var.  Ak Parti İl Başkanımız Doğan Bey’le oturduk, sohbet ettik, dedik ki: Burada metruk kalmış bütün evleri belirleyelim ve bir proje yapalım. Bunları hep beraber el birliği ile restore ettirelim. Burası Evliyalar Şehri olarak anıldığı için bu tip projelerde de elimden ne geliyorsa yapacağım. Sadece merkez için değil; ilçeler içinde geçerli bu. Mesela yarın Tosya’ya gideceğim, orada iki tane metruk külliye var, onların tadilatı başlayacak.

“BENİM KAT KAT ÜSTÜMDE İŞADAMLARIMIZ VAR”

“Ama tabii “ben çok zenginim, şöyleyim, böyleyim” diyerek yapmıyorum bu işleri. Ben Cengiz Aydın diye bir vatandaşım, hepsi bu. Elimden geldiğince bir şeyleri yapmaya çalışacağım, belki böylece başkalarına da örnek olabilirim. Ama diğer işadamlarımız, İstanbul’da benim kat kat üstümde olan işadamlarımız var, onlarda belki bu vesile ile ‘Biz unutmuştuk, Cengiz bize hatırlattı’ diyerek onlarda gelir ve benim yaptığımın 5-10 mislini yaparlar, ki zaten yapabilecek güçleri de var. Ben sadece bu konuda onları iteklemiş olurum.”

 

Cengiz MUHZİROĞLU