Cengiz Aygün’den moral yemeği: “Yarışımıza devam edeceğiz”

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, Cem Sultan Bedesteni’nde düzenlenen akşam yemeğinde futbolcularla bir araya geldi. Yemekte Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da yer aldı.

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, “Ankara Demir maçında gerçekten yüreğinizi ortaya koydunuz. Muhteşemdiniz. Oraya gelen insanları mutlu ettiniz. Talihsizlik, maalesef planlanmış, Kastamonu’yu çok hafife alan, Kastamonu’yu tanımayan zavallı ruhların yolladığı bir hakemle maçımız elimizden alındı. Biz yarışımıza devam edeceğiz. Ben hepinizle pazar günü o statta gurur duydum, Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Hayatta imkansız diye bir şeyin olmadığını ifade eden Cengiz Aygün, “Bizler desteğe devam edeceğiz. Baba oğuldan vazgeçemez. Kastamonu benim memleketim, sizler bizim çocuğumuzsunuz. Sizden vazgeçme şansımız yok yeter ki sizler iyi olun. İyi olmanızı isteriz. Biz de elimizden geldiğince, aynı hakem hatalarının devam etmemesi için, Kastamonu’nun çok basite alınmaması gerektiğini hatırlatmamız gerekli” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu ise şunları söyledi:

“Bu sene birçok maça geldim. Takımın en iyi oynadığı maç bu maçtı. Fakat resmen hakem futbolu katletti. İlk andan başladı, son dakikaya kadar. Sonuçta inanmış bir şehir pazar günü itibariyle oldu. Belki stat tam anlamıyla dolmuyordu, belki şehrin tüm aktörleri statta olmuyordu ama ilk defa bu maçta iktidarı muhalefeti herkes oradaydı. Kurum ve kuruluşlarımız oradaydı. Bu kenetlenme biraz daha önce olmuş olsaydı yol almamız çok daha kolay olabilirdi. Fakat hiçbir şey için geç değil. Önümüzde 7 hafta var. Futbolda her şey oluyor, her şey mümkün. Ama anlaşılan o ki futbol sadece sahada kazanılan bir oyun değil. Hem şehrin kenetlenmesi, hem alt yapının kuvvetli olması, hem de lobicilik gerekiyor. Pazar günü üzüldüm. Kötü oynayıp yenilseydik futbol bu derdim. Ama iyi oynayıp, 3 golümüzün iptal edildiği, penaltılarımızın verilmediği bir maçtı. O gün Ankara Demir’de 4 oyuncu sarı kart sınırındaydı, 4’ü de sarı kart gördü, bir de kırmızısı var. Bütün hesap kitap Bandırma’nın üzerine oynanıyor. İnşallah zor oyunu bozar.  Pazar günü ortaya koyduğunuz mücadele ve futboldan ötürü her birinizi sahaya inip alnınızdan öpesim geldi. Bazen olmuyor ama ben size inanıyorum inşallah hiçbir şey için zor değil. Şampiyonluk olmasa bile inşallah play-off’larda istediğimizi yapar ipi göğüsleriz”

“İNŞALLAH SONU GÜZEL OLUR”

Takım kaptanı Faruk Öcal ise “Biz en dipten buralara geldik, daha yolumuz uzun. Sizler de her zaman yanımızdasınız, destek olmaya devam ediyorsunuz, teşekkür ediyorum. İnşallah sonu güzel olur” dedi.

GMG Kastamonuspor Futbol Şube Sorumlusu Arda Acar ise, “Bundan sonraki maçlarda da en az Ankara Demir maçındaki kadar mücadele edeceğini, hırslı ve güzel bir futbol sahaya yansıtacağına eminim” ifadelerine yer verdi.

Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, geldikleri günden bu tarafa böyle bir ortam düşündüklerini ve bunun sağlandığını belirterek, şehrin birlikteliğini gördüklerini söyledi. İyi bir ekibe sahip olduklarını söyleyen Yıldırım; “Önümüzdeki maçların tamamını kazanarak şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Tek hedefimiz bu. Şampiyon olacak kapasitemiz ve ortamımız var” dedi.