Çetinkaya güven tazeledi

İYİ Parti’nin Cide 2. Olağan Kongresi yapıldı. Mevcut başkan Mustafa Çetinkaya, tek listeyle girdiği seçimde güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Çetinkaya, kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bizler şimdiye kadar önümüze gelen tüm engelleri hep birlikte mücadele ederek aştık. Bu hareketin cesurlar hareketi olduğunu tüm Türk milletine gösterdik. Biz bu yola çıkarken asla menfaat için çıkmadık. Ülkemizde bir şeylerin yanlış gittiğini, ülkeyi bölmeye ve ayrıştırmaya çalışan bir zihniyet olduğunu ve bu zihniyetin karşısında cesur yürekle durmayı, korkmadan-yılmadan, usanmadan çalışarak gösterdik. İyilerin gücünü bütün insanlara aşılamaya çalıştık. Bizler arkadaşlarımızla bir araya gelerek Cide teşkilatını kurduk. 12 Ocak 2018 tarihinde parti binamızın açılışını gerçekleştirip 8 Şubat 2018 tarihinde ilk kongremizi yaptık. Seçimlere 18 ay varken İYİ Parti’nin yükselişini gören iktidar, nasıl bu yükselişin önüne geçeriz diyerek baskın bir seçim kararı aldı ve 60 gün sonrasına seçim tarihi belirledi. Tabii ki kararın amacı belliydi, Türk siyasetinin içine yeni giren İYİ Parti’nin önünü kesmekti. Ama onların unuttuğu bir şey vardı, Türk milletinin önüne hiçbir engel konulamayacağı vede konulamadı. Bunun üzerine Gelen Başkanımız Meral Akşener ve Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldiler ve iktidar sahiplerinin oyununu bozdu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grup kurarak seçimlere girme hakkı elde ettik.”

Milletvekili seçimlerinde Cide’de çok büyük baskıya uğradıklarını söyleyen Çetinkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Milletvekili seçimleri ilçemizde çok baskı altında geçti. Malumunuz iktidar partisinden ilçemizde milletvekili vardı. Bunlar seçim sırasında milleti yalanyanlış söylemlerle aldatıyorlardı. İYİ Parti’yi vatandaşın gözünde kötü göstermek için çirkin sözlerle insanları kandırıyorlar ve her gittikleri yerde aynı propagandayı yapıyorlardı. Maksatları bizlerin vatandaşımızla bir araya gelmemizdi. Ama onları unuttukları bir şey vardı İyilerin önüne hiçbir engel konulamayacağıydı. Bizlere hakaret edenler ilçemiz siyasetinde hepsi kaybetti ve Kastamonu’dan Millet İttifakı olarak milletvekili çıkarmayı başardık. Akabinde 9 ay sonraki yerel seçimlerin hazırlıklarına başladık tabii ki burada da aklıselim düşündük, iktidar partisinin Cide’de kaybetmesi gerektiğini için yönetim olarak CHP ile beraber hareket etme kararı aldık. Ve birlikte iyi bir seçim çalışmasıyla başardık belediyeyi kazandık. İlçemizde bir rahatlama oldu.”

Kongreye İYİ Parti’nin kurucularından olan eski Milletvekili Mehmet Arslan, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın, Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri,  Azdavay İlçe Başkanı Sabri Işık, Tosya İlçe Başkanı Ali Orhan Kıran, Devrakani İlçe Başkanı Saffet Küçüksipahioğlu,  CHP Cide İlçe Başkanı Mehmet Eren, İYİ Parti ve CHP’li Belediye Meclis Üyeleri,  bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriile delegeler ve partililer katıldı.

Mehmet SALMAN